Bardzo często ciesząc się letnim słońcem czy kąpielami w morskiej wodzie nie zdajemy sobie sprawy, jaki to będzie miało wpływ na nasze włosy.
Nierzadko wydajemy fortunę na najlepsze specyfiki - kremy, balsamy, maseczki, etc., tymczasem najlepsza broń w walce ze starzeniem się jest tuż pod naszym nosem. To, co jemy i jakie ćwiczenia wykonujemy, ma bezpośredni wpływ na proces starzenia się. Wystarczą niezbyt inwazyjne, ale regularne zmiany w stylu życia, a efekt powinien być zachwycający.
Czerwiec i lipiec na Polesiu Lubelskim pachną rumiankiem. Mieszkańcy okolic Hołowna od lat zajmują się uprawą tej skromnej, ale niezwykle cennej roślinki. Od 2005 roku odbywa się tu Święto Krainy Rumianku, jedyna tego typu impreza-festyn w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się nadchodzący weekend - 12 i 13 czerwca.
Jest jednym z najczęściej występujących rodzajów skóry, ale też najtrudniejszych do prawidłowej pielęgnacji. Rozpoznawana jest zwykle u osób dorosłych, wcześniej bowiem mają miejsce intensywne zmiany - u nastolatków możemy mieć do czynienia z cerą łojotokową czy trądzikową. Wiedza na temat specyfiki tego rodzaju cery jest nikła, bowiem Polacy rzadko są w ogóle zorientowani, jaki typ cery posiadają (70% Polaków nie umie tego określić), tymczasem niewłaściwa pielęgnacja może powodować odwodnienie skóry i przedwczesne starzenie się.
Normalnym zjawiskiem jest fakt, że codziennie wypada około 100 włosów. Kiedy jednak liczba ta zwiększa się, warto poszukać przyczyny, zmienić sposób pielęgnacji, poradzić się dermatologa. Z pomocą przyjść może także natura, przyroda dostarcza substancji, które pomogą nam zadbać o włosy, sprawią, że staną się mocniejsze, bardziej błyszczące i puszyste.
Przetłuszczanie i wypadanie włosów to jeden z najczęstszych problemów skóry głowy. Przyczyną wspomnianego zjawiska jest nadmierna aktywność gruczołów łojowych znajdujących się w cebulkach włosów.
Coraz częściej skarżymy się na problemy z gardłem: suchość, drapanie, nadwyrężone struny głosowe, męczącą potrzebę ciągłego chrząkania. Nie jest to ból gardła - świadectwo infekcji wirusowej czy bakteryjnej - ale przykry dyskomfort, który, szczególnie u niektórych z nas, pojawia się coraz częściej i praktycznie przez cały rok.
Cukrzyca II typu to choroba rozwijająca się u coraz większej liczby osób. Wzrost zachorowalności na cukrzycę jest w dużej mierze związany z mało aktywnym trybem życia oraz wysokokaloryczną dietą.
Chętnie przyjmujemy preparaty ziołowe sądząc, że są najlepsze, bo sporządzone z naturalnych składników. Nie zawsze jednak pamiętamy o tym, że niewłaściwie przechowywane lub dawkowane leki pochodzenia roślinnego mogą być tak samo niebezpieczne jak czynne preparaty farmakologiczne.
Właściwości zdrowotne wykazuje cała roślina, ale produkty lecznicze zawierają głównie kwiaty rumianku. Środki mające w składzie to popularne zioło mogą być przeznaczone do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Rumianek ceniony jest głównie jako środek działający rozluźniająco na system nerwowy oraz specyfik pozytywnie wpływający na układ pokarmowy, dobrodziejstw czynionych przezeń jest jednak znacznie więcej.
Receptury kosmetyków oparte są na sprawdzonych od wieków naturalnych ekstraktach roślinnych: z alg, aloesu, rumianku i cytryny. Ważnymi składnikami kosmetyków są również witaminy A, E i B5 zapewniające skórze młodość i piękny wygląd.
Przeziębienie jest zakażeniem górnych dróg oddechowych, czyli wirusowym zapalenie błony śluzowej gardła, nosa, krtani. Wywoływane jest przez ponad 200 wirusów, są to najczęściej: rinowirusy, koronawirusy i adenowirusy, nierzadko do zachorowania przyczyniają się wirusy pagrypy, tj. wirusy RS (respiratory syncytial virus). Proces chorobowy rozpoczyna się stopniowo dwa, trzy dni po zakażeniu wirusem.