Jesienna aura nie napawa nas optymizmem. Deszcz, wiatr i chłód sprawiają, że chętniej zasiadamy przed telewizorem czy komputerem, zamiast korzystać ze spacerów. Nasz zapał do podejmowania aktywności fizycznej znacznie spada. Zamiast narażać się na spadek kondycji i gorsze samopoczucie, warto zadbać o siebie i utrzymać organizm w dobrej formie, pomimo niesprzyjającej pogody.
Narciarze biegowi traktują go jako letnią alternatywę dla treningów na śniegu. Może być doskonałą alternatywą dla zimowej bezczynności. Oto kilka wskazówek jak ubrać się przed marszem z kijami. Nordic Walking może być doskonałą receptą na zimowe kłopoty z sylwetką. Regularny ruch na świeżym powietrzu pozwoli utrzymać wagę w ryzach. Trening pobudza przemianę materii, a niska temperatura powoduje, że intensywniej niż latem spalamy kalorie.
Wyniki nowych badań przeprowadzonych przez międzynarodową grupę naukowców wykazały, że zażywanie ruchu zarówno w dni robocze, jak i w czasie wolnym od pracy może przyczyniać się do obniżenia ryzyka zawałów serca. Odkrycia różnią się od ustaleń poczynionych w ramach wcześniejszych badań i wskazują, że sprawdza się to tak w przypadku osób żyjących w krajach rozwiniętych, jak i tych rozwijających się.
10 tysięcy kroków dziennie to minimum gwarantujące korzystny wpływ na zdrowie naszego organizmu. Jeśli nie przekonuje was bieganie, chód sportowy, nordic walking czy stepper to idealna alternatywa w walce o dobrą formę.
Wiosenny zastrzyk energii skłania do większej aktywności nawet najbardziej opornych amatorów sportu. Znikają zimowa chandra i zniechęcenie. Niejednokrotnie dziwimy się samym sobie, że przypływ energii tak bardzo chcemy wykorzystać, męcząc się i pocąc. Z uśmiechem polerujemy rower i kompletujemy strój do joggingu. Tymczasem z danych GUS wynika, że prawie 45% Polaków określa siebie jako „tylko trochę aktywnych”. Może już czas na pierwsze wiosenne i bardziej intensywne treningi?
Choć zima trwa w najlepsze, my już wybiegamy myślami ku wiośnie. Mamy dość zimowych dolegliwości: zmarzniętych stóp, bólu pleców i stawów czy codziennych problemów ze wstawaniem. Jak przetrwać ostanie miesiące zimy i w doskonałej kondycji przywitać wiosnę? Jest na to sposób: ruch i relaks.
Zimowa aura nie sprzyja aktywności fizycznej. Strach przed upadkiem na śliskiej nawierzchni, ryzyko przeziębień i zapalenia płuc sprawia, że wolimy zostać w ciepłym pomieszczeniu i spędzić czas przed telewizorem. Niestety, wybór pozornie bezpiecznego rozwiązania może mieć negatywny wpływ na kondycję naszego serca. Jaką wartość dla naszego zdrowia mają ćwiczenia wykonywane zimową porą?
Aktywność fizyczna jest doskonałym sposobem na poprawę i zachowanie zdrowia. Ruch nie tylko wydłuża życie, zapobiega różnym dolegliwościom, ale także pomaga w walce z poważnymi chorobami cywilizacyjnymi. Wysiłek fizyczny nie jest przeznaczony tylko dla młodych ludzi, lecz również ma zbawienny wpływ na zdrowie osób w starszym wieku.
Trwają zajęcia sportowe w ramach programu aktywizacji ruchowej kobiet po 50. roku życia Pro Kobieta 50+. W Rzeszowie, Szamotułach i Warszawie panie po pięćdziesiątce uczą się jak dbać o swoją sprawność i linię oraz jak zapobiegać chorobom.
Przyzwyczailiśmy się do życia w biegu. Biegamy do szkoły, potem na wykłady, a gdy myślimy, że duże tempo już za nami - idziemy do pracy. Tam wbieganie i wybieganie opanowujemy do perfekcji. Co gorsza bycie w permanentnym pośpiechu staje się nieodłączną cechą człowieka XXI w. Co na to nasz organizm?
Jane Fonda planuje nagranie kolejnego filmu instruktażowego z programem fitness. Teraz Fonda zamierza przygotować zestaw ćwiczeń dla osób starszych, którym brakuje ruchu.
Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski wystosował pismo do Prezesa Zarządu Spółki RUCH S.A. Włodzimierza Białego w sprawie dystrybucji prasy erotycznej i pornograficznej.
Jako jeden z powodów otyłości i wymienia się uwarunkowania genetyczne, naukowcom udało się przeprowadzić doświadczenie dowodzące, że skłonności genetyczne można przezwyciężyć.
Aktywność fizyczna to niezwykle ważny element naszego życia, nawet osoby, które nie mają czasu na regularne odwiedzanie siłowni czy basenu mogą zbadać o kondycję, wystarczy zrezygnować z windy.
Aktywność fizyczna pozwala nie tylko dłużej cieszyć się sprawnością ruchową ale i intelektualną. Wpływ gimnastyki na funkcjonowanie mózgu potwierdzają badania naukowców.