Fermentacja błonnika pokarmowego w jelitach może chronić przed alergicznymi chorobami skóry.
Poza ozdobami, w choince może znajdować się coś jeszcze - 25 tysięcy owadów, roztoczy i pająków może spać w środku drzewa.
Jest kilka rzeczy, których na co dzień używamy i zwykle robimy to dłużej niż powinniśmy, tzn. nie wymieniamy ich tak często, jak należy, a to zagraża naszemu zdrowiu.
Czy wiesz, że prawie 6 mln Polaków jest uczulonych na roztocza? Większość symptomów alergicznych dotyczy układu oddechowego i może utrzymywać się przez cały rok. Zadbaj, by w twoim otoczeniu było jak najmniej alergenów. W walce z nimi pomoże ci antybakteryjna pościel, korzystanie z urządzeń pochłaniających wilgoć oraz zredukowanie liczby wykładzin i dywanów.
Wszyscy wiemy, że dobry sen jest kluczowy dla naszego samopoczucia, a za takowy odpowiada wiele czynników, m. in. materac, na jakim sypiasz. Jeżeli jest zużyty, nie tylko nie pozwoli ci odpocząć, ale i przysporzy dodatkowych kłopotów ze zdrowiem.
Obecność karaluchów to duży kłopot, a teraz okazuje się, że oznaczają nie tylko problemy z higieną, ale i oddychaniem.
Najczęściej spotykane w naszych domach roztocza kurzu domowego, dermatophagoides pteronyssinus mogą wywolywać objawy alergii. Ludzie zazwyczaj mają alergię na chiton, główny składnik ciała tych pajęczaków oraz ich enzym trawienny DerP1. Jeśli chcesz uniknąć przykrych symptomów, skutecznie walcz z roztoczami - pomogą ci w tym wskazówki poniżej.
Jeśli nie zmieniasz pościeli dostatecznie często, masz duże ryzyko zachorowania na rozmaite choroby. Zwróć też szczególną uwagę na to, czy hotelowa pościel jest zmieniona, bo możesz narazić się na problemy zdrowotne.
Na całym świecie na astmę choruje ok. 235 milionów ludzi. Jakkolwiek nie dysponujemy lekami, które pozwoliłyby całkowicie pozbyć się choroby, dostępne środki łagodzą jej objawy pozwalając pacjentom utrzymać wysoką jakość życia.
Cynamon jest jedną z najstarszych przypraw. Od dawna też wykorzystuje się go do celów leczniczych. Intensywnie, przyjemnie pachnie i jest smaczny. Wzbogaca smak różnych deserów i napojów, a także dodawany jest do takich mieszanek, jak np. curry. Cynamon może mieć rozmaite zastosowania, zobacz jakie.
Astma stanowi obecnie jedną z powszechniejszych chorób układu oddechowego na świecie. Nie zawsze jednak łatwo daje się rozpoznać objawy, mogą się bowiem istotnie różnić w zależności od pacjenta.
Aż połowa z 12 mln Polaków, którzy są alergikami ma wyraźne objawy alergii. Bardzo duży odsetek z nich to osoby uczulone na roztocze – wynika z ostatnich badań ECAP – Epidemiologii Chorób Alergicznych. Jak radzić sobie z alergią na roztocze w naszych domach? Dla tych mikroskopijnych pajęczaków zima to czas, kiedy rozwijają się w naszych domach najintensywniej.
Aby uchronić się przed negatywnym oddziaływaniem kurzu i roztoczy, warto m. in. co roku wymieniać poduszkę, radzą uczeni z Kansas City Allergy & Asthma Associates.
Wiosna i lato to najbardziej uciążliwy czas w roku dla osób uczulonych na pyłki. Zwykle do połowy lipca w powietrzu utrzymuje się wysokie stężenie pyłków traw, do końca sierpnia intensywnie pyli też silnie uczulająca bylica. We wrześniu z kolei alergicy powinni uważać na pyłki ambrozji, które w ostatnich sezonach coraz częściej pojawiają się w naszym kraju, przenoszone przez wiatr nawet tysiące kilometrów z krajów południowej Europy.
Arktyczne, mroźne powietrze to sprzymierzeniec w walce z roztoczami kurzu domowego. Warto wykorzystać zimowe słoneczne i mroźne dni, by pozbyć się tych alergenów z dywanu, narzuty, koca czy pościeli.