Do sieci trafił zwiastun polskiej edycji popularnego satyrycznego programu "Saturday Night Live".
Graj i pomagaj w walce z rakiem, pomagaj i baw się, pomagaj w chwili nudy lub stojąc w kolejce. WAR ON CANCER to pierwsza gra z mechanizmem synchronizacji mikropłatności z kontem konkretnych podopiecznych Fundacji Onkologicznej Alivia. Dzięki temu poprzez rozrywkę w świecie wirtualnym można pomóc chorym walczyć z rakiem w prawdziwym życiu. Akcja gry rozgrywa się w przypominającym wnętrze organizmu Świecie, w którym gracz, przyjmując postać wojowniczki, staje do walki z rozprzestrzeniającym się nowotworem.
I znowu przyszedł maj. A tuż za nim, w kolejce czeka już czerwiec. Dwa najbardziej wiosenne miesiące w całym roku, po których rozpocznie się prawdziwie wakacyjne szaleństwo. Zanim więc wygłodniałe słońca i wakacyjnej beztroski tłumy opanują lotniska i place odjazdów autokarów, pomyślmy wspólnie o tym, czy i co możemy zrobić dla siebie, a przy nadarzającej się okazji dla naszych dzieci i wnuków. A powodów ku temu jest akurat teraz sporo.
Gry planszowe wracają do łask. Coraz więcej osób chętnie sięga po egzemplarze doskonale znane z lat dzieciństwa, ogromną popularnością cieszą się także nowości, bo gry planszowe to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół, zwłaszcza w długie jesienne wieczory. Dla wszystkich pokoleń.
Miasta jakby przycichły, w komunikacji zbiorowej podniosła się średnia wieku, za to zmniejszyła częstotliwosć przejazdu. Upały, które przez dużą część ostatnich tygodni dawały o sobie znać, skutecznie zatrzymują w domu tych, którzy nie muszą nigdzie wychodzić. Za nami niemal połowa lata.
W sobotę trzynastego czerwca 2015, na terenie Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana w Gdańsku odbył się trzeci Piknik Seniora. Nadrzędną ideą organizacji Pikniku Seniora jest edukacja obywatelska z naciskiem na podniesienie świadomości praw i zagrożeń.
„Thorgal”, „Kapitan Kloss” czy „Kajko i Kokosz” – to komiksy lat 80., które miał na półce każdy Polak. Po latach zapomnienia ten rodzaj literatury powraca do łask czytelników.
Grupa Led Zeppelin opublikowała zapowiedź nadchodzącej reedycji debiutanckiego albumu.
Grupa Led Zeppelin może jeszcze powrócić na scenę. Tak przynajmniej zapewnia Michael Eavis, szef festiwalu Glastonbury.
Spędzanie wolnego czasu w gronie rodzinnym pozytywnie wpływa na pogłębianie relacji między jej członkami. Co więcej - wbrew powszechnym opiniom, nastolatki chętnie spędzają czasze starszymi członkami rodziny . Jedną z aktywności, jaką można wykonywać wspólnie, a do tego przeżywa ona swój renesans, to granie w gry planszowe.
Tilda Swinton jest powszechnie uważana za chłodną i zrównoważoną aktorkę. Inne mniemanie o niej ma kolega po fachu, Tom Hiddleston, kktóry zna jej nieco bardziej rozrywkowe wcielenie.
Najpopularniejsze sposoby spędzania czasu na emeryturze to oglądanie telewizji, spotykanie się ze znajomymi lub przyjaciółmi w domu, chodzenie do kościoła, słuchanie radia, muzyki, a także czytanie książek, czasopism i gazet – wynika z sondażu CBOS. Okazuje się jednak, że pod względem sposobów spędzania czasu grupa emerytów nie jest jednorodna. Jedną czwartą ogółu emerytów stanowią najbardziej aktywni seniorzy, którzy częściej niż pozostali poświęcają czas na swoje hobby, uczestniczą w kulturze, podróżują po kraju i świecie, uprawiają sport, korzystają z komputera i internetu.
Wyniki sondażu miesięcznika Reader’s Digest wskazują, że Polacy są zdecydowanie bardziej tolerancyjni w kwestii dowcipów niż Niemcy. Częściej jesteśmy skłonni żartować m.in. z kobiet, religii oraz cudzoziemców. Aż 58 proc. Polaków uznało, że każdy temat jest dobry do żartów. Z tym stwierdzeniem zgodziło się jedynie 18 proc. Niemców.
Jakim rozrywkom oddawali się mieszkańcy przedwojennej Warszawy? Zabawy przedwojennych mieszkańców stolicy będziemy mogli poznać dzięki wystawie "Umówiłem się z nią na dziewiątą… czyli o rozrywkach przedwojennej Warszawy". Zobaczyć ją będzie już od jutrzejszego popołudnia w Warszawie, w galerii plenerowej usytuowanej między murami obronnymi Starego Miasta przy placu Zamkowym, w Międzymurzu im. Piotra Biegańskiego.
PRL, lata osiemdziesiąte. Po artykuły luksusowe, takie jak papier toaletowy, cukier, wyroby czekoladopodobne czy herbatę ustawiają się długie kolejki. Wielu z nas pamięta te czasy. Dzisiaj możemy przeżyć to ponownie, tym razem jednak na wesoło. Wystarczy sięgnąć po grę planszową „Pan tu nie stał!”