Dużo się mówi o tym, że warto dzieciom czytać. To rozwija wyobraźnię, zaznajamia maluchy z książkami, uczyć poprawnego języka. To jednak nie wszystko - polecana jest też codzienna rozmowa, bo ona wspomaga dalszy rozwój zdolności poznawczych naszych pociech.
Chcesz dobrze wypaść przed potencjalnym pracodawcą, znajomym, dziewczyną? Uważaj na język ciała. Dzięki niemu, bez względu na wypowiedziane słowa, możesz wiele zyskać, lub wszystko stracić.
Wszyscy eksperci zgodnie twierdzą, że umiejętność dobrego komunikowania się z partnerem to podstawa udanego związku. Zresztą, nie tylko związku, ale i w ogóle dobrego odnajdywania się w świecie. W każdym razie, brak odpowiedniego porozumienia w partnerstwie to prawdziwa katastrofa - oznacza rozdrażnienie, niechęć, zawód, irytację, oddalenie, a w konsekwencji nierzadko rozstanie. Zobacz, jak efektywniej komunikować się z „drugą połową".
Masz kiepski nastrój? Trudno Ci się zmotywować, a bezzwłocznie musisz przystąpić do pracy? Dopadła Cię „chandra"? Potrzeba Ci natychmiastowego pozytywnego impulsu. Badania wykazały, że określone działania skutkują szybkim wzrostem poczucia szczęścia.
Rozmowa przez telefon w trakcie prowadzenia samochodu może nieść za sobą nie tylko kosztowne, ale tragiczne konsekwencje. Tylko w 2014 roku, co czwarty wypadek spowodowany był używaniem telefonu w czasie jazdy – wynika ze statystyk policyjnych. 200 zł mandatu i 5 punktów karnych, utrata prawa jazdy i ryzyko spowodowania poważnych zdarzeń na drodze – to skutki rozmów telefonicznych w czasie prowadzenia auta.
Jeśli chcesz, by twoje małżeństwo przetrwało, nie unikaj trudnych rozmów. Jeżeli trzeba przedyskutować trudny temat, nie warto od niego uciekać, bo takie postępowanie z czasem może być bardzo niekorzystne dla związku.
Odebrałeś fatalne wyniki badań, coś Ci nie poszło w pracy, Twój mąż / żona Cię nie rozumieją... i nie masz komu o tym powiedzieć. Media społecznościowe, które w założeniu ułatwiają nam kontakt z przyjaciółmi, zupełnie nie sprawdzają się w takich sytuacjach.
Żyjąc we dwoje cieszymy się swoim szczęściem, planujemy wspólną przyszłość i chcemy, aby była ona jak najlepsza. Niejednokrotnie musimy jednak stawiać czoła poważnym problemom, które stoją na naszej drodze. Jednym z takich momentów jest diagnoza przewlekłej choroby partnera. Aby przejść przez ten trudny okres i przystosować się do nowych warunków życia musimy nauczyć się jak o tym rozmawiać.
Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny. W tym roku w Polsce obchody tego święta odbywają się pod hasłem: „Co pokolenie to marzenie”. Do świętowania zachęca Fundacja Humanites – Sztuka Wychowania, która przygotowała specjalną akcję promującą spędzanie czasu z bliskimi i pogłębianie więzi międzypokoleniowych.
Ważnym elementem, który buduje relacje z osobami bliskimi na każdym etapie naszego życia jest rozmowa. O tym, jak istotna jest dobra komunikacja nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Rozmowy z osobami starszymi nie zawsze należą do łatwych – z racji wieku i zmian z nim związanych może dojść do trudności w porozumiewaniu się. Jak należy rozmawiać z seniorami, aby uniknąć niepotrzebnych konfliktów?
Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych dla warszawskich seniorów i przedstawicieli organizacji działających na ich rzecz organizowany jest „Dzień Leczenia Słowem”. W ramach tej inicjatywy w dniu 26 września przewidziano specjalne warsztaty, które mają koncentrować się na sile słowa, pokaz sekretów ziołowej natury oraz recital piosenek Agnieszki Osieckiej.
Powszechnie wiadomo, jak ważny w skutecznej komunikacji jest język ciała. Z powodu określonej postawy i nieświadomie stosowanych gestów można kogoś do siebie zrazić lub zyskać czyjeś wsparcie. Warto więc pamiętać o kilku zasadach, bo błędy popełniane w trakcie konwersacji mogą skutkować niezrozumieniem i niechęcią ze strony osób, których sympatię chcielibyśmy zdobyć.
Masz coś do zakomunikowania o sobie? Wyrażasz jakąś opinię, coś się w twoim życiu zmieniło? Być może nikogo to nie obchodzi, ale by poczuć się lepiej, wystarczy, że się tym z kimś podzielisz.
"Na każdy temat z Marią Szyszkowską rozmawia Stanley Devine" to książka o której nie zawaham się napisać - literatura wysokogatunkowa. Łączy w sobie wszystko - od magii rozmowy, po myślenie, empatię, mądrość, naukę i życie, oraz co oczywiste - istotę filozofii. Stanley Devine jest więc tą osobą, która zasiadając do rozmowy wie dużo o swojej wyjątkowej rozmówczyni. Zadaje pytania pełne zwrotów akcji, ciekawe, dotykające nie tylko spraw zawodowych, ale również życia osobistego.
Kinga Rusin i Marcin Prokop to zwycięzcy rankingu prezenterów telewizyjnych, z którymi Polacy chcieliby porozmawiać przy filiżance herbaty – wynika z raportu „Lipton. Lekkie Przyjemności Polaków”.