Pytania o wady i zalety, motywację do pracy w danej firmie czy o powód rezygnacji z obecnego miejsca zatrudnienia stale powtarzają się na rozmowach kwalifikacyjnych. Mimo to, wielu kandydatów wciąż nie wie jak dobrze na nie odpowiadać. W jaki sposób udzielać odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rekrutera pytania?
Spotkanie z rekruterem to jedna z bardziej stresujących sytuacji w życiu. Obawy związane z rozmową z przyszłym pracodawcą może potęgować brak dużego doświadczenia zawodowego lub fakt, że na rynku pracy stawiamy pierwsze kroki. Jak się do niej przygotować, by zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?
Wiek 50+ to świetny czas na realizację zawodową zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Doświadczenie, ustabilizowana sytuacja życiowa to atuty świadczące na korzyść dojrzałych pracowników. Dynamicznie zmieniający się rynek pracy wymusza coraz częściej na tej grupie społecznej poszukiwanie nowego miejsca zatrudnienia. Jak znaleźć pracę po 50. roku życia?
„Mój były szef był okropny i zbyt wiele ode mnie wymagał” – takie zdanie na pewno nie powinno paść podczas rozmowy kwalifikacyjnej, która ma się zakończyć sukcesem. Czego zdecydowanie nie można mówić by nie zaprzepaścić swoich szans na zdobycie pracy?
CV i list motywacyjny to dwa podstawowe dokumenty aplikacyjne. Powinny być napisane tak, aby skłonić potencjalnego pracodawcę do zaproszenia nas na rozmowę kwalifikacyjną. Niestety, często zdarza się tak, że sami grzebiemy swoje szanse na dobrą pracę robiąc proste błędy przy tworzeniu aplikacji.
Po kliku latach nieobecności na rynku pracy chcesz powrócić do aktywności zawodowej? Przeglądasz ogłoszenia, zgłaszasz swoją kandydaturę, ale nie przynosi to oczekiwanych efektów? Boisz się, że Twój wiek odstrasza pracodawców. Czytając poniższy tekst dowiesz się, na co zwrócić uwagę, aby Twoje CV stało się atutem podczas procesu rekrutacji.
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej często pada obecnie pytanie o to jak kandydat na pracownika ocenia swoje wady i zalety. Odpowiedź na to pytanie jest o tyle trudna, że trzeba znaleźć granicę między szczerością wobec osoby z którą rozmawiamy a koniecznością budowania dobrego wizerunku wobec potencjalnego pracodawcy.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca