Koniec lata nie musi oznaczać schowania roweru do piwnicy. Pojazd na dwóch kołach równie dobrze może nam służyć jesienią – pod warunkiem, że odpowiednio przygotujemy go do okresu często kapryśnej i niezbyt idealnej pogody. Oto 4 rzeczy, o które szczególnie należy zadbać.
Rower elektryczny to doskonała alternatywa dla samochodów czy skuterów. Idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce ekologicznie i szybko poruszać się po zakorkowanym mieście. Jeśli nadal ktoś zastanawia się, czy warto zainwestować w ten pojazd, mamy pięć powodów, które mogą ułatwić tę decyzję.
Lato to najlepszy sezon na rowerowe wycieczki. Kiedy na drogi masowo wyjeżdżają wielbiciele jednośladów, rośnie ryzyko kolizji. Radzimy, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i z jazdy na dwóch kółkach czerpać wyłącznie przyjemność.
Wraz z nadejściem lata, rusza sezon rowerowy. Niestety, wraz z nim, także upadki, kontuzje i bóle spowodowane upadkami z jednośladów. Które z przypadłości można leczyć samemu, a które wymagają interwencji specjalisty?
Zamiast spędzać weekend na kanapie przed telewizorem lub ekranami komputerów, tabletów i smartfonów, lepiej skorzystać z pięknej, wiosennej pogody i wybrać się z bliskimi na wycieczkę rowerową. Przygotowań do takiej wyprawy nie można jednak ograniczyć do sprawdzenia sprawności „dwóch kółek” oraz upewnienia się co do warunków pogodowych. Oto, co warto zabrać ze sobą, aby nic nie było w stanie nas zaskoczyć.
Dobry dzień to taki, na którego wspomnienie lub nadejście się uśmiechasz. I wcale nie musi wiązać się z niezwykłym wydarzeniem w Twoim życiu - w dużej mierze od nas samych zależy, czy kolejne godziny w pracy i poza nią będą miały pozytywny wydźwięk. Sprawdź, co robić, by codziennie zapewnić sobie nieco lepszy nastrój.
Choć wiele osób zachęca do ruchu i przyjemnego wysiłku na rowerze, to nie każdą z nas to przekonuje. A jeśli zamiast wysmuklić łydki, wyrobimy sobie przesadnie umięśnione? Albo po kolejnej wycieczce rowerowej wrócimy z kontuzją kolana i bolącymi plecami? Znajoma koleżanka często wsiada na ulubione dwa kółka, a wciąż ma odrobinę cellulitu. Czy rower na pewno pomaga w uzyskaniu lepszej sylwetki, czy tylko wtedy, gdy zaczniemy ćwiczyć intensywnie?
Lepsze samopoczucie, spalanie pozostałości po zimie, dbałość o serce i mózg czy poprawa wyglądu skóry – to tylko niektóre z efektów jazdy na rowerze. – Nawet rekreacyjna jazda niesie za sobą wiele pozytywnych oddziaływań fizjologicznych – mówi dr Anna Stolecka-Warzecha z AWF w Katowicach i Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej.
Czy polscy rowerzyści jeżdżą w kaskach i jak oceniają stan ścieżek rowerowych w swoich miastach? Ile kilometrów pokonują na rowerze tygodniowo? Z największego w Polsce badania rowerzystów, przeprowadzonego przez Fundację Allegro All For Planet, dowiadujemy się jak naprawdę wygląda rowerowa Polska.
Zakończyła się pierwsza edycja programu poświęcony bezpieczeństwu seniorów - rowerzystów. Wczoraj odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie w ramach akcji „Seniorowerowy Weekend”.
Pierwsza w Polsce ścieżka rowerowa, która nocą oddaje nagromadzone światło słoneczne jest już dostępna dla rowerzystów. Ta wyjątkowa innowacja powstała w pobliżu Lidzbarka Warmińskiego, na szlaku prowadzącym nad Jezioro Wielochowskie. Świecąca ścieżka nie potrzebuje żadnego dodatkowego zasilania – jest w zupełności samowystarczalna, ekologiczna i, co najważniejsze, poprawia bezpieczeństwo mazurskich rowerzystów.
Rower, który ostatnio stał się modnym środkiem lokomocji, dla wielu osób starszych jest po prostu sposobem na codzienne poruszanie się po drogach. O seniorach, rowerach i bezpieczeństwie w ruchu drogowym rozmawiamy z Konradem Romikiem, sekretarzem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KRBRD).
Rower zyskuje coraz więcej miłośników, w gronie których znajdują się ludzie w każdym wieku. Dlatego Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotowała SenioRowerowy Weekend, Bezpieczeństwo seniorów – inicjatywę, której celem jest poszerzenie wiedzy osób starszych na temat przepisów i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Partnerem akcji jest Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.
Dwie trzecie rowerzystów to kierowcy samochodów – wynika z największego w Polsce badania opinii rowerzystów. W ramach badania swoje opinie wyraziło już ponad 20 tysięcy użytkowników dwóch kółek. Dzisiejszy Europejski Dzień Bez Samochodu to okazja, by zwrócić uwagę, na to jak wiele łączy rowerzystów i kierowców.
Aż 1300 kilometrów dróg rowerowych mają do dyspozycji mieszkańcy Wiednia oraz turyści. Wycieczki rowerowe to świetna okazja, by połączyć odkrywanie miasta z aktywnym wypoczynkiem.