Jeszcze kilka lat temu w niejednej bankowej ofercie można było znaleźć specjalne konto dla seniora. Obecnie instytucje finansowe odchodzą już od tego typu nazewnictwa, jednak nie oznacza to, że nie oferują udogodnień stworzonych z myślą o osobach starszych, ale nie tylko o nich. Liczy się bowiem indywidualne podejście - nie każdy podstawowy rachunek płatniczy będzie odpowiadał każdemu. Wszystko zależy od preferencji i przyzwyczajeń danej osoby. Podpowiadamy zatem, na co warto zwrócić uwagę przede wszystkim.
Korzystanie z usług tylko jednego banku jest wygodne. Niestety taka wierność zwykle w ogóle się nie opłaca. Banki rozpieszczają ofertami i promocjami przede wszystkich nowych klientów. Tym starym zwykle każą płacić wyższe opłaty np. za konto, czy też naliczają niższe odsetki od lokat. Expander podpowiada kiedy warto zdradzić swój bank.
Zero złotych za otwarcie i prowadzenie konta - tak coraz częściej reklamowane są rachunki osobiste. Jednak opłata za prowadzenie to niejedyna prowizja pobierana przez banki za korzystanie z konta - ostrzega portal Bankier.pl w swoim opracowaniu dotyczącym ROR.
Na koniec 2009 r. liczba rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych prowadzonych przez banki uniwersalne i spółdzielcze oraz SKOK-i zbliżyła się do 25 mln - wynika z danych Bankier.pl.
Jak wynika z danych Narodowego Banku Polskiego, na koniec zeszłego roku zadłużenie na rachunkach bieżących wynosiło 11,3 mld zł. Choć było niższe niż zadłużenie na kartach kredytowych czy choćby w kredytach ratalnych, jak na razie nie zmniejsza się. Według analityków Gold Finance nie dzieje się tak bez powodu. Na tle pożyczek gotówkowych i kart kredytowych, kredyt w koncie przedstawia się, z kilkoma wyjątkami, całkiem atrakcyjnie.
Banki zaczęły wprowadzać zmiany w taryfach opłat i prowizji. Rosną nie tylko opłaty za prowadzenie rachunków, ale także mniej widoczne prowizje. W wielu bankach za samo prowadzenie konta zapłacimy już blisko 10 zł - informuje portal Bankier.pl.
W 2005 r. wyniki finansowe spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych były znacznie niższe niż w 2004 roku - podaje Główny Urząd Statystyczny. Wynik finansowy brutto obniżył się o ponad połowę - o 52,2 procent, a netto o 54,4 procent.
Pocztowe Konto Nestor to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy przeznaczony dla osób pobierających swiadczenia z tytułu emerytury lub renty, umożliwiający wygodne zarządzanie swoimi finansami. Pozwala na dysponowanie środkami na koncie na każdej Poczcie lub przez telefon.
Jeśli nie lubisz bankowych nowinek i preferujesz tradycyjną, bezpośrednią obsługę przez pracowników banku to konto Senior w Getin Banku jest dla ciebie idealne. Posiadacze tego konta mogą zawsze pójść do banku i pracowników uzyskać niezbędną pomoc.