Znany z imprezowego stylu życia i licznych romansów Charlie Sheen już za kilka miesięcy zostanie dziadkiem. Dziecka spodziewa się jego 28-letnia córka Cassandra Estevez.
W Chinach właśnie przyjęto nową legislację - dzieci, które nie odwiedzają swoich rodziców, mogą zostać przez nich pozwane. Nowe prawo nie określa jednak, jak często takie wizyty powinny mieć miejsce...
Święta sprzyjają rodzinnym posiłkom i choć bożonarodzeniowy okres nierzadko wiąże się z nadmiernym raczeniem się rozmaitymi smakołykami, generalnie jedzenie wraz z rodziną wspiera zdrową dietę.
Światowa pandemia cukrzycy jest dużym obciążeniem dla rodzin - wskazują opublikowane w Kopenhadze wstępne wyniki drugiej części badania postaw, potrzeb i oczekiwań związanych z leczeniem cukrzycy (DAWN2). Jest to największe tego typu badanie psychospołecznych aspektów leczenia cukrzycy przeprowadzone w 17 krajach na 4 kontynentach.
Okres przedświąteczny obrósł już legendami - wielu ludzi doświadcza stresu i czuje znaczną presją wywołaną licznymi obowiązkami związanymi z przygotowaniem Bożego Narodzenia pod względem porządkowym, kulinarnym, podarunkowym, etc. Psycholodzy radzą, co robić, by Święta były okazją do gromadzenia miłych wspomnień, a nie wiązały się z bagażem trudnych doświadczeń i zmęczeniem.
Warren Buffett, prawdopodobnie jeden najbardziej utalentowanych inwestorów, powiedział, że to, co dobrego mu się przytrafiło, wynika z faktu, iż urodził się w odpowiednim kraju (Stanach Zjednoczonych), w odpowiednim czasie (1930). Ćwierć wieku temu w rankingu światowym z 1988 spośród 50 krajów za najlepsze miejsce do urodzenia się uznano właśnie USA. A jakie są prognozy dla dzieci, które mają przyjść na świat w 2013 roku?
Trzymając na ręku swojego dwumiesięcznego syna, najstarszy na świecie ojciec - 96-letni Ramajit Raghav, którego drugie dziecko urodziło się 5 października, - wystąpił w nowej kampanii reklamowej PETA (People for the Ethical Treatment of Animals, Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt)
Duża liczba znajomych na Facebooku może być imponująca, ale według nowego raportu, , im większy krąg przyjaciół na portalu społecznościowym, tym większy stres odczuwa popularna osoba.
Cierpiący po utracie współmałżonka, musza zmagać się z wieloma problemami. Śmierć, zwłaszcza nagła, i towarzysząca jej żałoba są tematem tabu, a najbliżsi zmarłego często bywają poddawani społecznemu ostracyzmowi czy najbliższej osoby.
Polacy rzadko mają okazję nawiązywać osobiste kontakty z wyznawcami innych religii. Mimo to, na ogół nie mieliby problemów z zaakceptowaniem ich w swoim otoczeniu – jako kolegów i przełożonych w pracy czy też jako najbliższych sąsiadów. Trudniej byłoby im przyjąć wyznawców innych religii do grona swoich bliskich, w roli zięcia lub synowej – wynika z sondażu CBOS. Zdecydowanie najbliżsi Polakom są wyznawcy prawosławia: większość nie miałaby nic przeciwko bliskim rodzinnym relacjom z przedstawicielami tego wyznania. W kolejnym kręgu bliskości znajdują się protestanci i wyznawcy judaizmu – ponad połowa badanych przyjęłaby ich do swojej najbliższej rodziny. Kontrowersyjne za to byłoby małżeństwo dziecka z buddystą, świadkiem Jehowy czy muzułmaninem.
Większość Polaków sądzi, że osoby na stanowiskach publicznych nie powinny zatrudniać krewnych, ponieważ nie są w stanie obiektywnie ocenić ich kompetencji i kwalifikacji – wynika z badania CBOS. Zdaniem Polaków sfera prywatna i zawodowa to dwie odrębne dziedziny i należałoby dążyć do tego, by nie wpływały one na siebie.
Ramjeet Raghav, 96-letni indyjski rolnik, po raz kolejny został rekordzistą - najstarszym świeżo upieczonym ojcem, w październiku żona urodziła drugiego syna.
Większość Polaków wskazuje na pozytywną rolę rodziny, stwierdzając, że może być ona receptą na kryzys - wynika z badań, przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Narodowego Dnia Życia przez Grupę IQS. Te same badania pokazują jednak, że wiele osób w swoich zachowaniach konsumenckich nie podejmuje nawet tak podstawowych działań jak planowanie wydatków. 8 października, ruszyła kampania „Rodzina receptą na kryzys”, mająca na celu poszerzenie świadomości ekonomicznej Polaków.
Samotność to plaga współczesności - cierpią na nią osoby różnej płci i w różnym wieku, bo nowe technologie często zastępują codzienne interakcje między ludźmi. Problem ten szczególnie powszechny jest wśród dojrzałych i starszych, a to dlatego, że w ich przypadku latorośle już opuściły rodzinny dom, a oni sami nierzadko doświadczają wdowieństwa lub przeżyli rozwód, zaś zakończona aktywność zawodowa wiąże się ze zmniejszeniem kręgu znajomych. Nie trzeba być jednak skazanym na samotność...
Solidarność międzypokoleniowa... najbardziej widoczna i najmocniej odczuwalna w rodzinie, która na co dzień stanowi oparcie i daje poczucie bezpieczeństwa. W rodzinie, która kształtuje system wartości, upodobania i sprzyja rozwojowi talentów. Takich rodzin jest na szczęcie wiele. Przykładem niech będzie rodzina Marcina Mrozińskiego, aktora i piosenkarza, który w domu zaczął śpiewać i który we wszystkich momentach swej kariery mógł liczyć na międzypokoleniowy aplauz swych krewnych.