Emeryci i renciści, którzy pobierają świadczenia mniejsze od 2 tysięcy złotych, w marcu dostaną jednorazowy dodatek w wysokości maksimum 400 zł. Wsparcie trafi do 6,5 mln świadczeniobiorców. Dodatek będzie zwolniony od podatku dochodowego oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne i będzie wypłacany z urzędu, a nie na wniosek uprawnionych.
W marcu 2016 r. emeryci i renciści o najniższych dochodach otrzymają dodatek pieniężny – zdecydował dziś Sejm. Teraz ustawa trafi pod obrady Senatu.
W przyszłym roku niektórzy emeryci, renciści oraz osoby pobierające świadczenia przedemerytalne dostaną jednorazowy dodatek pieniężny. Rząd przyjął projekt odpowiedniej ustawy. Wysokość zapomogi będzie zależna od wysokości pobieranych świadczeń.
Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że nowelizacja ustawy abonamentowej, w myśl której z opłaty na radio i telewizję zwolnieni mają być emeryci, renciści, trwale niezdolni do pracy, bezrobotni, uprawnieni do świadczeń socjalnych i przedemerytalnych, wejdzie w życie. Zanegowano jedynie niektóre poprawki.
67 proc. Polaków chorowało przynajmniej raz w ciągu ostatniego roku, a statystyczny klient apteki łyka 4,2 tabletki dziennie - dowiadujemy się z badań TNS OBOP przeprowadzonych na zlecenie Świat Zdrowia S.A.
Z badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że ponad połowa Polaków (59%) nie chce wprowadzenia częściowego partycypowania pacjentów w kosztach za usługi publicznej służby zdrowia. Obstają przy swoim zdaniu, nawet jeśli takie rozwiązanie poprawiłoby funkcjonowanie opieki zdrowotnej.
Prawo i Sprawiedliwość postanowiło zawalczyć o głosy najbiedniejszych emerytów, przedstawiono projekt ustawy, który przewiduje dodatki dla osób, które pobierają najniższe świadczenia.
Z badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że w ostatnim roku poza miejscem zamieszkania urlopowało 35% Polaków, w tym 24% korzystało z dłuższego wypoczynku, 11% mogło sobie pozwolić jedynie na najwyżej sześciodniowy wypad. 65% dorosłych obywateli naszego kraju nigdzie nie wyjechało, powodem najczęściej był brak pieniędzy.
Jak podaje Gazeta Prawna, renciści prowadzący własną działalność gospodarczą najprawdopodobniej od 1 czerwca będą musieli płacić pełne składki na ubezpieczenie społeczne.