Nie da się uniknąć stresujących sytuacji, ale można nauczyć się radzić sobie z nimi. Jak pozbyć się zdenerwowania i obniżyć ciśnienie bez sięgania po farmaceutyki? Można pośpiewać...
Wrocław, historycznie miasto pogranicza - wielu kultur, narodów oraz religii - powraca od pewnego czasu do swej wielusetletniej tradycji miasta tolerancji i dialogu. Praktycznym przejawem tego stanu rzeczy są wrocławskie wydarzenia i imprezy kulturalne eksponujące lokalne, regionalne, ponadregionalne, a także globalne dziedzictwo kulturowe. W odrodzoną we Wrocławiu tradycję interakcji i współdziałania ponad podziałami doskonale wpisuje się nadchodzący Festiwal Kultury Protestanckiej.
Maj jest miesiącem dla katolików maryjnym, a ponieważ to jednocześnie cieplejszy, wiosenny czas, stanowi dogodny okres pielgrzymek do miejsc kultu. Sanktuaria maryjne znajdują się w rozmaitych zakątkach Europy i z każdym z nich związane są jakieś niezwykłe dzieje. Zwiedzanie tych miejsc może stać się zarówno przygodą podróżniczą, jak i duchową.
Dni majowe sprzyjają pielgrzymkom do miejsc kultu, zwłaszcza maryjnego. Po całej Europie rozsiane są sanktuaria, które warto odwiedzić. Dlatego zanim zdecydujemy się na podróż, warto poznać historię, która kryje się za danym miejscem.
Papież Jan Paweł II, po rekordowo krótkim procesie beatyfikacyjnym, został wyniesiony na ołtarze. Spełnione zostały w ten sposób pragnienia wielu wiernych z całego świata, którzy już po śmierci Karola Wojtyły na placu Świętego Piotra trzymali transparenty "Santo Subito".
W środę 27 kwietnia zmarł David Wilkerson, pastor kościoła Times Square Church w Nowym Jorku pracujący z młodzieżą i ludźmi z marginesu społecznego, autor słynnej książki „Krzyż i sztylet". Pastor zginął w wypadku samochodowym.
Maj jest miesiącem Pierwszych Komunii, tysiące ośmiolatków w tym miesiącu przyjmie ważny sakrament. Nieodłączną częścią rytuału stało się jest obdarowywanie dzieci prezentami. Całe rodziny uczestniczące w uroczystościach stają więc przed dylematem: co kupić ośmiolatkowi?
Stowarzyszenie Willa Decjusza ogłosiło 8. Edycję Polskiej Nagrody im. Sergio Vieira de Mello, Wysokiego Komisarza NZ ds. Praw Człowieka w latach 2002 – 2003.
400 aktorów, 200 harcerzy, 300-osobowy chór i orkiestra symfoniczna, 5 monumentalnych scen usytuowanych na Torze Treningowym Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu tworzy niezwykłe widowisko artystyczne o wymiarze religijnym – Misterium Męki Pańskiej. Prawdopodobnie nawet pół miliona ludzi na żywo obejrzy 16 kwietnia 80-minutową dramatyczną opowieść o męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa.
Wspólne wartości, język, religia, czy historia? Co sprawia, że jesteśmy jednym narodem? Globalny sondaż miesięcznika Reader’s Digest wykazał, że w większości krajów to wspólne wartości i język zdają się najlepiej definiować narodowość. Tylko w Polsce, Meksyku i Rosji największe grupy respondentów wskazały na wspólną historię. W Polsce wybrało ją aż 55% respondentów.
W sobotę w Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej, została zainaugurowana czwarta edycja Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku (MATW). Uczestnicy wysłuchali wykładu rektora EWST dr hab. Wojciecha Szczerby, pt. "Protestantyzm? A cóż to za sekta?".
Dzisiaj po południu w Rzymie zmarł abp Józef Życiński. Miał 62 lata.
Codziennie rano 102-letni Noah Smith zakłada garnitur, skórzane buty oraz togę i udaje się do pracy - staruszek jest prawdopodobnie najstarszym pastorem w Stanach Zjednoczonych, a może i na całym świecie.
W zależności od osobowości gniew ogrania ludzi rzadko lub jest ich częstym towarzyszem. Kiedy jednak złość ukierunkowuje się na określoną osobę, istnieje szansa na konstruktywną rozmowę, Tymczasem okazuje się, że najczęściej gniewamy się na Boga...
Dla młodzieży Boże Narodzenie to przede wszystkim święta rodzinne. Wśród osób w wieku od 18 do 24 lat niemal dwie trzecie (65%) wskazało tę właśnie cechę, podczas gdy dla osób starszych, mających co najmniej 65 lat, Boże Narodzenie to przede wszystkim święto religijne.