Wytwórnia Disneya dba o to, by kategorycznie odcinać się od kwestii religijnych, co potwierdzili tegoroczni zdobywcy Oscara. W filmach nie może padać słowo "Bóg".
380 posłów głosowało za przyjęciem uchwały mającej na celu uczczenie Jana Pawła II w związku z jego kanonizacją. Przeciwko głosowało 34 posłów a 2 wstrzymało się od głosu. W Senacie uchwała przeszła bez głosów „przeciw”.
Rozwój duchowy niekoniecznie musi wiązać się z wiarą i religią, ale dla pełnego rozwoju człowieka, dla jego zdrowia potrzebne jest ćwiczenie ciała, umysłu i duszy, a religia i religijność stanowią integralną część rozwoju. Rozwój duchowy jest sprawą bardzo indywidualną i subiektywną. Każdy człowiek ma własną przeszłość i własne lekcje do odrobienia - mowi Stanisława Warmuz, aktywna uczestniczka działań na rzecz osób starszych Wrocławia i Dolnego Śląska.
Historia Chrystusa przedstawiona niczym w bryku z Ewangelii. Taka seria ruchomych ilustracji do Biblii dla dzieci…
Astronomowie zapowiadają, że 15 kwietnia rozpocznie się cykl zaćmień Księżyca. Podczas nich nasz satelita zyska głęboko czerwoną barwę. Bibliści wskazują, że są to opisane w Piśmie Świętym zjawisko zwiastujące apokalipsę.
Kto powiedział, że Dzień Zakochanych musi wiązać się z kinem lub wyjściem we dwoje do restauracji? Czemu też trzeba go koniecznie świętować z partnerem? Przecież miłość ma różne wymiary. Może warto potraktować Walentynki jako okazję do zabawy oraz okazania innym życzliwości i sympatii?
Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku rozpoczyna wiosenno – letnią edycję spotkań z Seniorami, rozpoczynającą się już w najbliższy piątek. W programie spotkań na najbliższe miesiące znajdują się między innymi wykłady na temat różnych religii, wyznań i kultur, warsztaty artystyczne, możliwość bliższego poznania niektórych fragmentów Biblii, wycieczka śladami mniejszości wyznaniowych we Wrocławiu oraz wiele innych atrakcji.
Dobrem dla starszych ludzi jest przekazywanie młodym swojej mądrości, a dla młodych zebranie tych bogatych doświadczeń i mądrości, i poniesienie ich ku przyszłości - powiedział papież Franciszek zaznaczając, że potrzebny jest „pakt" pomiędzy pokoeniami.
Zespół naukowców prowadzi przełomowe badania, poddając w wątpliwość postrzeganie Renesansu jako epoki zdominowanej przez myślenie świeckie.
Dzięki poszerzeniu wiedzy z różnych dziedzin ludzie żyją coraz dłużej. Niektórzy jednak pobijają w tej dziedzinie rekordy - naukowcy zastanawiają się, jak to się dzieje, że określonym jednostkom udaje się osiągać tak imponujący wiek. Okazuje się, że osoby długowieczne mają pewne cechy wspólne.
Od 28 listopada do 5 grudnia w Warszawie odbywać się będzie festiwal świateł organizowany przez Fundację Shalom i Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz. Impreza ma związek z jednym z najbardziej radosnych żydowskich świąt – Chanuką. Będzie to świetna okazja do poznania żydowskiej kultury, tym bardziej, że organizatorzy przewidzieli moc atrakcji dla dzieci i ich rodziców.
Nazwa "Zaduszki" to popularne określenia przypadającego 2 listopada Dnia Zadusznego, który w Kościele Rzymskokatolickim poświęcony jest modlitwom za wiernych zmarłych, przebywających w czyśćcu.
Święto Zmarłych i Zaduszki to dla większości przede wszystkim czas zadumy i refleksji. W tych dniach odwiedzamy cmentarze, wspominamy tych, którzy odeszli, ale także dekorujemy groby kwiatami, palimy znicze, sprzątamy.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez zespół naukowców z Uniwersytetu w Padwie, wiara w transcendentny byt hamuje rozwój choroby Alzheimera.
Niektórzy uważają, że mieli okazję zajrzeć w zaświaty, inni twierdzą, że opuścili swoje ciało i obserwowali jak lekarze uratowali im życie. Jednakże doświadczenie bliskości śmierci może być dużo bardziej prozaiczne.