W sobotę w Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej, została zainaugurowana czwarta edycja Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku (MATW). Uczestnicy wysłuchali wykładu rektora EWST dr hab. Wojciecha Szczerby, pt. "Protestantyzm? A cóż to za sekta?".
Dzisiaj po południu w Rzymie zmarł abp Józef Życiński. Miał 62 lata.
Codziennie rano 102-letni Noah Smith zakłada garnitur, skórzane buty oraz togę i udaje się do pracy - staruszek jest prawdopodobnie najstarszym pastorem w Stanach Zjednoczonych, a może i na całym świecie.
W zależności od osobowości gniew ogrania ludzi rzadko lub jest ich częstym towarzyszem. Kiedy jednak złość ukierunkowuje się na określoną osobę, istnieje szansa na konstruktywną rozmowę, Tymczasem okazuje się, że najczęściej gniewamy się na Boga...
Dla młodzieży Boże Narodzenie to przede wszystkim święta rodzinne. Wśród osób w wieku od 18 do 24 lat niemal dwie trzecie (65%) wskazało tę właśnie cechę, podczas gdy dla osób starszych, mających co najmniej 65 lat, Boże Narodzenie to przede wszystkim święto religijne.
Chcesz czuć się szczęśliwszy/a i zdrowszy/a? Idź do kościoła. Uczeni z University of Wisconsin - Madison odkryli, że ci, którzy bywają w kościołach choćby kilka razy do roku, czują się bardziej zadowoleni z życia.
Pierwsza książka Mariusza Szczygła poświęcona Czechom „Gottland" otrzymała tak wiele nagród i napisano o niej tak dużo dobrego, że ciężko jeszcze coś dodać. Najwyżej tyle, że autor na wszystkie te splendory sobie zasłużył. Ale mamy oto kolejny zbiór reportaży Szczygła o współczesnych Czechach - „Zrób sobie raj". Czytelnicy, których „Gottland" zachwycił, nie zawiodą się też na nowej książce.
Laureatem tegorocznej Nagrody im. Beaty Pawlak został Marek Kęskrawiec. Nagrodzono go za książkę „Czwarty pożar Teheranu" (wydawnictwo W.A.B., 2010).
Pacjenci zakwalifikowani do przeszczepu wątroby, którzy czuli, że Bóg może im pomóc w chorobie, dłużej żyli po zabiegu niż ci bez wiary religijnej, twierdzą naukowcy. Pozytywne skutki wiary odnotowywano u chorych bez względu na wyznawaną przez nich religię.
Wrocław to miasto o długiej i bogatej tradycji wielokulturowej, miejsce harmonijnego współistnienia odmiennych, tradycji, religii i wyznań. W ten duch dialogu wpisuje się II Wrocławska Konwencja na Rzecz Dialogu Międzyreligijnego, która w dniach 12 i 13 października odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska.
Dziś w Gdańsku zmarł w Gdańsku ksiądz prałat Henryk Jankowski. Miał 74 lata.
Niemożność wyboru etyki zamiast religii w polskich szkołach łamie Europejską Konwencję Praw Człowieka i Podstawowych Wolności, orzekł Trybunał w Strasburgu.
Historycy z Austrii, Holandii i Wlk. Brytanii połączyli swe siły, aby zbadać sposób, w jaki społeczeństwa średniowieczne wykorzystywały przeszłość do ustalenia poglądów na temat ludzi i ich tożsamości oraz w jaki sposób te poglądy nadal odgrywają ważną rolę w dzisiejszym społeczeństwie.
Konserwatywne grupy katolickie są zbulwersowane planami realizacji animowanego serialu komediowego o Jezusie Chrystusie.
Nowe badania prowadzone we Włoszech rzucają światło na sposób, w jaki zmiany w mózgu mogą wpływać na duchowe i religijne postawy. Naukowcy mają nadzieję, że wyniki ich badań, opublikowane w czasopiśmie Neuron, przyczynią się ostatecznie do opracowania nowych metod leczenia niektórych zaburzeń osobowości.