Aż 70 procent Polaków podczas urlopu, zamiast „ładować akumulatory”, myślami jest w pracy. Skutek takiego "wypoczynku" to zmęczenie, spięcie i zwiększona nerwowość. Co można zrobić, by wakacyjne wolne dni spełniły swoje zadanie i dały nam prawdziwy wypoczynek?
Wakacje to czas, kiedy możemy zwolnić, odpocząć, zregenerować ciało i umysł zmęczone wieloma miesiącami ciężkiej pracy, stresu, braku snu i słońca. By odprężenie przyniosło wymierne efekty, czas urlopu warto wykorzystać także na zmianę nawyków żywieniowych na zdrowsze.
Ćwiczenia pomagają poprawić sylwetkę i nastrój, więc w rozmaitej formie są polecane niemal każdemu. Najlepiej zaś jest ćwiczyć rano. Zobacz, dlaczego.
Kilogramowa bryła lodu ze specjalnym uchwytem to przedmiot używany przez kosmetologów i rehabilitantów podczas profesjonalnych zabiegów spa, które korzystnie wpływają na kondycję całego organizmu. Mowa tu o masażach lodem, docenianych przez wszystkich tych, którym zależy na świetnym wyglądzie, zdrowiu i dobrej formie.
Chadzanie do sauny staje się coraz popularniejszym sposobem na relaks. Wielu ludzi chętnie spędza tak zimne dni. I słusznie, mówią fińscy uczeni - to jest dobre dla zdrowia i sprzyja długowieczności.
Doświadczasz stresu? Musisz wykazać spokój, a sytuacja temu nie sprzyja? Nie masz czasu na relaks i szybko chcesz wrócić do równowagi? Oto kilka sposobów na szybkie złagodzenie reakcji na stresujące bodźce.
Regularne czytanie to jeden ze sposobów na zapobieganie chorobie Alzheimera – wynika z badań amerykańskich naukowców z Narodowej Akademii Nauk Stanów Zjednoczonych. O korzyściach płynących z lektury warto przypominać przy każdej okazji i zachęcać do czytania.
Czytać książki warto z wielu powodów. Oto niektóre z nich - okazuje się, że dzięki książkom można obniżyć poziom odczuwanego stresu oraz zwiększyć empatię. Co więcej, seniorzy mogą liczyć opóźnienie osłabienia funkcji poznawczych dzięki czytaniu.
Aktywność fizyczna to ważny element profilaktyczny i terapeutyczny, mówią lekarze. Okazuje się, że w przypadku chorych na raka piersi jej dwie formy - joga i medytacja - są szczególnie pomocne.
Warto dostawać się do pracy pieszo lub chociaż część drogi pokonywać w ten sposób. Jak wynika z badań, które opublikowano w magazynie Preventive Medicine, osoby przemierzające pieszo drogę do pracy, są szczęśliwsze.
Za oknem pełnia lata, długie dni sprzyjają dobremu nastrojowi. Jednakże również teraz doświadczamy różnego rodzaju stresujących sytuacji. Coraz częściej przeżywamy także zespół stresu czy depresji pourlopowej. Jak chronić się przed letnim spadkiem nastroju?
Stereotyp łączy relaks z miłym sposobem spędzania czasu,jednak prawdziwy relaks polega na chwilowym oderwaniu się od codzienności i dogłębnym odprężeniu. Relaksowanie się nie jest trudne i nie wymaga wiuelu zabiegów. By osiągnąć ten przyjemny stan wystarczy wolna chwila i wygodne miejsce, które trzeba przygotować tak, by pomagał nam w odprężeniu i odpoczynku.
Specjaliści od snu radzą by nasz nocny wypoczynek trwał minimum 7 godzin i rozpoczynał się przed 23.00. To doskonały czas na regenerację całego organizmu. Tylko, co zrobić jeśli cierpimy na bezsenność i nie pomaga liczenie owiec, lektura do poduszki ani też szklanka ciepłego napoju?
Drzemka jest efektywnym sposobem odpoczynku w ciągu dnia. Nawet krótka wystarcza bowiem, by zdolności poznawcze mózgu uległy znaczącemu zwiększeniu. Warto więc wyrobić w sobie, wpleciony pomiędzy różne obowiązki, nawyk krótkiego spania. Jednak drzemka drzemce nierówna – jak odpoczywać żeby przez cały dzień pozostać pełnym zdrowia i energii?
Kto powiedział, że Dzień Zakochanych musi wiązać się z kinem lub wyjściem we dwoje do restauracji? Czemu też trzeba go koniecznie świętować z partnerem? Przecież miłość ma różne wymiary. Może warto potraktować Walentynki jako okazję do zabawy oraz okazania innym życzliwości i sympatii?