Jeśli doświadczasz bezsenności, nie sięgaj od razu po leki, spróbuj najpierw powalczyć z nią naturalnymi metodami. Niektóre proste techniki są zaskakująco skuteczne.
Spokój może nas uratować. Przynajmniej przed demencją. Poza tym potrzebne są jeszcze dobre relacje z innymi ludźmi. Dzięki temu ma się mniejsze szanse na rozwój otępienia.
Kolorowanki stanowią dla dzieci pewne wyzwanie i budzą ciekawość, ich wersja dla dorosłych (nie, nie chodzi o to, że ich zawartość jest nieodpowiednia dla maluchów, są po prostu bardziej skomplikowane) ułatwia osłabienie stresu i osiągnięcie odprężenia.
Powodów do stresu nam nie brakuje. Pod dostatkiem mamy tych codziennych, związanych z rutynowymi obowiązkami, ale i owych bardzo poważnych, które przesłaniają wszystko inne. W efekcie wielu ludzi doświadcza ciągłego niepokoju, który nierzadko zmienia się w stres. Nie jest łatwo się tego pozbyć, ale warto zacząć od choćby podstawowych sposobów na złagodzenie niszczących życie lęków.
Święta Bożego Narodzenia mogą być źródłem stresu, szczególnie przy zakupach na ostatnią chwilę i dalekich wyjazdach. Przedstawiamy więc kilka pomysłów, które pomogą ci poradzić sobie ze świąteczną presją.
Zbliżający się okres świąteczny to nie tylko czas rodzinnych spotkań przy stole, ale także długo wyczekiwanego odpoczynku po zwykle bardzo intensywnej końcówce roku. Zdarza się jednak, że mimo świątecznej przerwy wracamy myślami o pracy, rozważamy ostatnie działania, zastanawiamy się nad kolejnymi albo przejmujemy się zawodowymi sprawami. Jak nie poddać się takim myślom i dobrze wykorzystać Święta do „naładowania baterii” na nowy rok?
Jest jedną z podstawowych czynności organizmu, tak natrualną i potrzebną, że nie zwracamy na nią uwagi, niesłusznie - oddech ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, w tym nasze samopoczucie. Przejrzyj listę faktów dotyczących oddychania, które mogą cię zaskoczyć.
Okres świąteczny to gorączkowe przygotowania i jeszcze szybsze tempo życia. Szczególnie daje się to we znaki kobietom, które nie tylko obciążone są pracą zawodową, ale i czują się zobowiązane do jak najlepszej organizacji Świąt. W efekcie są bardzo zestresowane. Do tego stopnia, że może to zwiększyć u nich ryzyko problemów z sercem.
Różnie reagujemy na stres. Jedni nie chcą jeść i myśl o posiłku wywołuje u nich mdłości, inni nie mogą zaprzestać poszukiwań w lodówce przekąsek, które „pomogą" jakoś przetrwać trudny okres. Liczniejsza jest ta druga grupa, a ponieważ takie zachowanie prowadzi do jeszcze poważniejszych kłopotów (np. z nadwagą i otyłością), warto się temu przeciwstawić. Trzeba mieć dobry plan, by walczyć z „zajadaniem" stresu.
Powodów do stresu nam nie brakuje - niektóre są dość błahe i błyskawicznie jesteśmy w stanie się „otrząsnąć", inne wręcz paraliżują i sprawiają, że trudno wykonywać codzienne obowiązki. O ile stres nie jest przewlekły i nie trzeba dłuższej profesjonalnej terapii, by go zwalczyć, skuteczne są pewne łatwo dostępne sposoby - wypróbuj je, a szybko się uspokoisz.
Aż 70 procent Polaków podczas urlopu, zamiast „ładować akumulatory”, myślami jest w pracy. Skutek takiego "wypoczynku" to zmęczenie, spięcie i zwiększona nerwowość. Co można zrobić, by wakacyjne wolne dni spełniły swoje zadanie i dały nam prawdziwy wypoczynek?
Wakacje to czas, kiedy możemy zwolnić, odpocząć, zregenerować ciało i umysł zmęczone wieloma miesiącami ciężkiej pracy, stresu, braku snu i słońca. By odprężenie przyniosło wymierne efekty, czas urlopu warto wykorzystać także na zmianę nawyków żywieniowych na zdrowsze.
Ćwiczenia pomagają poprawić sylwetkę i nastrój, więc w rozmaitej formie są polecane niemal każdemu. Najlepiej zaś jest ćwiczyć rano. Zobacz, dlaczego.
Kilogramowa bryła lodu ze specjalnym uchwytem to przedmiot używany przez kosmetologów i rehabilitantów podczas profesjonalnych zabiegów spa, które korzystnie wpływają na kondycję całego organizmu. Mowa tu o masażach lodem, docenianych przez wszystkich tych, którym zależy na świetnym wyglądzie, zdrowiu i dobrej formie.
Chadzanie do sauny staje się coraz popularniejszym sposobem na relaks. Wielu ludzi chętnie spędza tak zimne dni. I słusznie, mówią fińscy uczeni - to jest dobre dla zdrowia i sprzyja długowieczności.