Saunowanie to nie tylko relaks, zmniejszenie ilości toksyn w organizmie, poprawę krążenia i pozbycie się nadmiaru wody. Okazuje się, że sesje w saunie mogą też chronić mózg przed procesami neurodegradacyjnymi.
Codzienność dostarcza wielu powodów do stresu i niepokoju, a jeśli te stany są przewlekłe prowadzą do poważnych zaburzeń w pracy organizmu, a także kłopotów emocjonalnych. Dlatego tak ważna jest umiejętność relaksowania się. I nie trzeba wydawać dużych sum na odprężające weekendy w spa, można sobie samodzielnie stworzyć warunki do porządnego wypoczynku i to bez żadnego lub nikłym nakładem finansowym.
Sauna to bardzo stary „wynalazek" i do dzisiaj cieszy się dość dużą popularnością, szczególnie w krajach, gdzie zimy są długie i naprawdę chłodne.y
Smutek stanowi emocję, która charakteryzuje się odczuwaniem rozpaczy, utraty, porażki, gniewu lub żalu. Różni się od depresji m. in. długością trwania i poziomem wpływu na codzienne funkcjonowanie. Niemniej, nawet jeśli nie stanowi jednostki chorobowej, może mieć znaczący wpływ na działanie organizmu.
Dziś także i w mniejszych miejscowościach powstają aqua parki i spa, więc dostęp do nich jest dość szeroki. Coraz chętniej też Polacy korzystają z saun - oblegane są szczególnie jesienią i zimą. Jakie korzyści może dać wygrzanie się w saunie?
Nietypowe święto, jakim jest Dzień Pracoholika który przypada na 12 sierpnia, warto wykorzystać na przypomnienie o konieczności zachowania równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Szybkie tempo życia, natłok codziennych obowiązków zawodowych i domowych sprawiają, że nie mamy czasu dla siebie. Ciągłe napięcie i stres, każdego dnia powodują, że zapominamy o tym, co najważniejsze – o zdrowiu. Ono też potrzebuje naszego czasu i uwagi. Spróbuj i postaraj się wykorzystywać w pracy pięć prostych technik relaksacyjnych częściej, niż tylko raz w roku.
Duże grono przyjaciół i znajomych pozwala cieszyć się większym spokojem i mieć większe szanse na uniknięcie demencji.
Pozycja którą przyjmujesz, wpływa na odczuwanie bólu. Wyprostowana postawa sprawi, że dyskomfort będzie mniejszy.
Pełnia sezonu wakacyjnego już za chwilę, ale Polacy już od dłuższego czasu są dobrze przygotowani do nadchodzących urlopów. Jak wynika z badania tripsta.pl, podróżni z Polski swoje letnie podróże rezerwują z aż pięciomiesięcznym wyprzedzeniem. Czy na pewno jednak wiedzą jak przygotować się do wyjazdu, aby go dobrze wykorzystać? Dla tych, którzy pragną w pełni naładować akumulatory w te wakacje, przedstawiamy krótki niezbędnik efektywnego odpoczynku.
Życie w biegu, ogromna ilość obowiązków zarówno w pracy, jak i w domu to bezpośrednie powody przemęczenia. Jeśli odczuwasz brak energii do działania, osłabienie, czy częste zmiany nastrojów – to znak, że czas na odpoczynek. Przedstawiamy 5 sprawdzonych sposobów na relaks.
Jeśli doświadczasz bezsenności, nie sięgaj od razu po leki, spróbuj najpierw powalczyć z nią naturalnymi metodami. Niektóre proste techniki są zaskakująco skuteczne.
Spokój może nas uratować. Przynajmniej przed demencją. Poza tym potrzebne są jeszcze dobre relacje z innymi ludźmi. Dzięki temu ma się mniejsze szanse na rozwój otępienia.
Kolorowanki stanowią dla dzieci pewne wyzwanie i budzą ciekawość, ich wersja dla dorosłych (nie, nie chodzi o to, że ich zawartość jest nieodpowiednia dla maluchów, są po prostu bardziej skomplikowane) ułatwia osłabienie stresu i osiągnięcie odprężenia.
Powodów do stresu nam nie brakuje. Pod dostatkiem mamy tych codziennych, związanych z rutynowymi obowiązkami, ale i owych bardzo poważnych, które przesłaniają wszystko inne. W efekcie wielu ludzi doświadcza ciągłego niepokoju, który nierzadko zmienia się w stres. Nie jest łatwo się tego pozbyć, ale warto zacząć od choćby podstawowych sposobów na złagodzenie niszczących życie lęków.
Święta Bożego Narodzenia mogą być źródłem stresu, szczególnie przy zakupach na ostatnią chwilę i dalekich wyjazdach. Przedstawiamy więc kilka pomysłów, które pomogą ci poradzić sobie ze świąteczną presją.