Uprawiaj jogę i tai chi, a także medytuj - to pozwoli się uspokoić, złagodzić stres i poczuć zrelaksowanym.
Unikanie tego, co niepokoi lub wymaga rozwiązania, nie „załatwi sprawy", a raczej pogłębi tarapaty, ale przewrotny tytuł tekstu ma zachęcać innego spojrzenia na dręczące nas kłopoty, a nie kapitulacji przed nimi.
Każdy od czasu do czasu potrzebuje wolnego dnia, ale bywają okresy, w których po prostu trzeba pracować i przerwy na horyzoncie profesjonalnego zaangażowania nie widać. Tymczasem właśnie w nawale zawodowych obowiązków zdarza nam się słabsza forma i bardzo brakuje nam odpoczynku. Podpowiadamy, jak się wtedy zmotywować do pracy.
Już od południa myślisz o powrocie z pracy do domu i relaksowaniu się przed telewizorem lub na spacerze z rodziną? Nie taką wizję ma wielu pracowników, wynika z badań uczonych z Pennsylvania State University. Okazuje się, że większość z nas czuje się bardziej zrelaksowana właśnie w miejscu zatrudnienia...
Dobrostan czy radość życia, która według różnych badań cechuje Duńczyków, w znaczniejszej mierze niż inne narody, może być wręcz ich „towarem eksportowym". Ich „życiowa filozofia" streszcza się w słowie „hygge". Zobacz, jaka mają receptę na szczęście.
Coraz więcej obowiązków, coraz więcej stresu i coraz mniej czasu – czy tak wygląda codzienność kobiet? Na szczęście dzięki wygodnym rozwiązaniom i modzie na wolniejsze tempo życia, możemy bez wyrzutów poświęcić czas na upragniony relaks. W jaki sposób?
Olejki eteryczne z roślin to wieloskładnikowe mieszanki związków chemicznych biologicznie czynnych, które podczas zabiegów aromaterapeutycznych, takich jak inhalacje, masaże czy kąpiele przedostają się do naszych organizmów, działając na nie w sposób terapeutyczny. Dodatkowo, substancje te roztaczają w pomieszczeniu i zostawiają na naszym ciele niepowtarzalny zapach drzew, ziół, kwiatów i owoców. Zapewne dlatego wszystkie zabiegi z użyciem olejków sprawiają nam ogromną przyjemność.
Uprawiaj jogę, dzięki temu osłabisz ból pleców i odzyskasz swobodę ruchu.
To, jakiego partnera wybierasz, zależy od twojego nastroju, mówią badacze z Uniwersytetu w Trewirze.
Z wielu dotychczasowych badań wynika, że szanse na długowieczność zwiększają się dzięki odpowiedniemu stylowi życia, w tym zdrowej diecie, aktywności fizycznej oraz utrzymywaniu dobrych relacji z innymi ludźmi. Teraz amerykańscy badacze dodają kolejne punkty do listy sposobów osiągnięcia sędziwego wieku - to praca oraz odpowiedzialne zachowanie.
Saunowanie to nie tylko relaks, zmniejszenie ilości toksyn w organizmie, poprawę krążenia i pozbycie się nadmiaru wody. Okazuje się, że sesje w saunie mogą też chronić mózg przed procesami neurodegradacyjnymi.
Codzienność dostarcza wielu powodów do stresu i niepokoju, a jeśli te stany są przewlekłe prowadzą do poważnych zaburzeń w pracy organizmu, a także kłopotów emocjonalnych. Dlatego tak ważna jest umiejętność relaksowania się. I nie trzeba wydawać dużych sum na odprężające weekendy w spa, można sobie samodzielnie stworzyć warunki do porządnego wypoczynku i to bez żadnego lub nikłym nakładem finansowym.
Sauna to bardzo stary „wynalazek" i do dzisiaj cieszy się dość dużą popularnością, szczególnie w krajach, gdzie zimy są długie i naprawdę chłodne.y
Smutek stanowi emocję, która charakteryzuje się odczuwaniem rozpaczy, utraty, porażki, gniewu lub żalu. Różni się od depresji m. in. długością trwania i poziomem wpływu na codzienne funkcjonowanie. Niemniej, nawet jeśli nie stanowi jednostki chorobowej, może mieć znaczący wpływ na działanie organizmu.
Dziś także i w mniejszych miejscowościach powstają aqua parki i spa, więc dostęp do nich jest dość szeroki. Coraz chętniej też Polacy korzystają z saun - oblegane są szczególnie jesienią i zimą. Jakie korzyści może dać wygrzanie się w saunie?