Według obliczeń psychologów, biorących pod uwagę m. in. pogodę, samopoczucie oraz finanse, najgorszym dniem roku został jakiś czas temu ogłoszony przedostatni poniedziałek pełnego tygodnia stycznia. W tym roku przypada on właśnie dzisiaj - 15 stycznia.
Jak wynika z nowych badań, seks może pomóc podnieść jakość snu. Seks powoduje wydzielanie różnych pomocnych w odprężaniu się substancji biochemicznych, m. in. oksytocyny i prolaktyny.
Zazwyczaj do seksu nikogo nie trzeba namawiać, ale jeśli spada ci libido, to zauważ, że seks jest nie tylko dobrą zabawą i przyjemnością, ale i „środkiem" na różne dolegliwości. Oto kilka medycznych aspektów, które powinny zachęcić cię do częstszej miłości fizycznej.
Zdrowy styl życia nie zagwarantuje w stu procentach długiego życia w pełnej sprawności, mogą tu sporo „namieszać" geny, ale daje duże szanse na osiągniecie długowiczności w dobrej formie. Żeby zaś o siebie zadbać, wcale nie trzeba dużego wysiłku, wystarczy wyrobić pewne nawyki i się ich trzymać. Spróbuj nad nimi popracować, a już po kilku miesiącach zobaczysz różnicę w fizycznym i psychicznym samopoczuciu - to gwarantujemy.
Odczuwanie niepokoju jest naturalne, ale we współczesnym świecie wielu ludzi zmaga się z nim nieustannie do tego stopnia, że doświadczają zaburzeń lękowych i z trudem prowadzą normalne życie. Psycholodzy alarmują, że umiejętność wypoczywania jest coraz rzadsza, a nawet postponowana, jako nieproduktywna czy oznaczająca lenistwo. Tymczasem warto nauczyć się relaksować, by lepiej się poczuć i osłabić napięcie, mówią eksperci. Może do tego służyć np. muzyka.
Stres jest wpisany w nasze życie, ale to nie znaczy się do niego przyzwyczajamy. Najchętniej pozbylibyśmy się jego odczuwania, tak jest nieprzyjemny i osłabiający. Chroniczny stres bywa trudny do zwalczenia i nierzadko potrzeba do tego profesjonalnej pomocy, ale ogarniający nas stres z powodu różnych zdarzeń na co dzień można relatywnie łatwo zmniejszyć.
Jakkolwiek w warunkach miejskich jest o to trudniej, warto znaleźć zieloną przestrzeń, bo w niej o wiele łatwiej zwalczyć stres. Wystarczy poobserwować naturę, by osłabić napięcie emocjonalne - twierdzą uczeni z Uniwersytetu Illinois w Champaign.
Kreatywność to słowo, które ciągle zyskuje na popularności. Zewsząd słyszymy, że potrzeba jej, by móc liczyć na sukcesy zawodowe czy nawet pomyślność każdego naszego przedsięwzięcia. Tymczasem w rodzimych warunkach o kreatywność dość trudno, bo nasze szkoły jej nie uczyły (a i dziś robią to nieliczne), a poza tym to w ogóle dosyć nowa dla nas koncepcja i jako pracodawcy oraz pracownicy od niedawna się jej uczymy. Można ją jednak wypracować - sprawdź, jak tego dokonać.
Masz pracę, która wymaga od Ciebie ciągłej gotowości na zmiany, kreatywności, dostarczania niestandardowych rozwiązań? To świetnie, pomyślą szczególnie ludzie, którzy zarabiają na życie wykonując powtarzalne czynności (co może zwyczajnie nużyć). A jednak ci ostatni mogą liczyć na większą stabilność i przewidywalność zadań, a ci pierwsi nierzadko zmagają się z dużą presją i stresem. Skąd bowiem ciągle czerpać nowe pomysły? Pięć praktycznych wskazówek powinno Ci pomóc.
Ciągłe martwienie się przeszkadza niemal we wszystkim - i codziennych obowiązkach i wielkich przedsięwzięciach. Przeczytaj, jak sobie z tym poradzić.
Uprawiaj jogę i tai chi, a także medytuj - to pozwoli się uspokoić, złagodzić stres i poczuć zrelaksowanym.
Unikanie tego, co niepokoi lub wymaga rozwiązania, nie „załatwi sprawy", a raczej pogłębi tarapaty, ale przewrotny tytuł tekstu ma zachęcać innego spojrzenia na dręczące nas kłopoty, a nie kapitulacji przed nimi.
Każdy od czasu do czasu potrzebuje wolnego dnia, ale bywają okresy, w których po prostu trzeba pracować i przerwy na horyzoncie profesjonalnego zaangażowania nie widać. Tymczasem właśnie w nawale zawodowych obowiązków zdarza nam się słabsza forma i bardzo brakuje nam odpoczynku. Podpowiadamy, jak się wtedy zmotywować do pracy.
Już od południa myślisz o powrocie z pracy do domu i relaksowaniu się przed telewizorem lub na spacerze z rodziną? Nie taką wizję ma wielu pracowników, wynika z badań uczonych z Pennsylvania State University. Okazuje się, że większość z nas czuje się bardziej zrelaksowana właśnie w miejscu zatrudnienia...
Dobrostan czy radość życia, która według różnych badań cechuje Duńczyków, w znaczniejszej mierze niż inne narody, może być wręcz ich „towarem eksportowym". Ich „życiowa filozofia" streszcza się w słowie „hygge". Zobacz, jaka mają receptę na szczęście.