Za oknem pełnia lata, długie dni sprzyjają dobremu nastrojowi. Jednakże również teraz doświadczamy różnego rodzaju stresujących sytuacji. Coraz częściej przeżywamy także zespół stresu czy depresji pourlopowej. Jak chronić się przed letnim spadkiem nastroju?
Stereotyp łączy relaks z miłym sposobem spędzania czasu,jednak prawdziwy relaks polega na chwilowym oderwaniu się od codzienności i dogłębnym odprężeniu. Relaksowanie się nie jest trudne i nie wymaga wiuelu zabiegów. By osiągnąć ten przyjemny stan wystarczy wolna chwila i wygodne miejsce, które trzeba przygotować tak, by pomagał nam w odprężeniu i odpoczynku.
Specjaliści od snu radzą by nasz nocny wypoczynek trwał minimum 7 godzin i rozpoczynał się przed 23.00. To doskonały czas na regenerację całego organizmu. Tylko, co zrobić jeśli cierpimy na bezsenność i nie pomaga liczenie owiec, lektura do poduszki ani też szklanka ciepłego napoju?
Drzemka jest efektywnym sposobem odpoczynku w ciągu dnia. Nawet krótka wystarcza bowiem, by zdolności poznawcze mózgu uległy znaczącemu zwiększeniu. Warto więc wyrobić w sobie, wpleciony pomiędzy różne obowiązki, nawyk krótkiego spania. Jednak drzemka drzemce nierówna – jak odpoczywać żeby przez cały dzień pozostać pełnym zdrowia i energii?
Kto powiedział, że Dzień Zakochanych musi wiązać się z kinem lub wyjściem we dwoje do restauracji? Czemu też trzeba go koniecznie świętować z partnerem? Przecież miłość ma różne wymiary. Może warto potraktować Walentynki jako okazję do zabawy oraz okazania innym życzliwości i sympatii?
Nagłe sytuacje mogą wprawić w zakłopotanie i wywołać ogromny stres. Z drugiej strony rutyna potrafi przyczynić się o odczuwania zniechęcenia i wzrostu niepokoju. Od czasu do czasu pożądane jest więc pozwolenie sobie na niestandardowe zachowanie.
Niektórzy mają ulubiony sposób na spędzanie urlopu, inni preferują urozmaicenie i co roku szukają nowych form wakacyjnego odpoczynku. Bez względu na charakter wczasów ich efekt powinien być podobny - oderwanie się od codzienności, relaks i „naładowanie baterii" na kolejne miesiące.
Przedstawionych niedawno siedem powodów, dla których warto uprawiać seks, nie zamyka długiej listy korzyści z miłości fizycznej. Prezentujemy kolejne „benefity" z regularnych łóżkowych igraszek.
Gdy śpiewa chór, harmonia głosów może być kojąca. W celu uzyskania odpowiedniego brzmienia, chórzyści muszą praktykować śpiew tak, by każda nuta była zsynchronizowana. Naukowcy odkryli, że nie tylko głosy chórzystów współgrają, ich tętno także ulega synchronizacji.
Warto się całować, nie tylko po to, by okazać sobie bliskość. Okazuje się, że pocałunek ma uzdrawiającą siłę: sprzyja produkcji endorfin i oksytocyny, które mają działanie antystresowe i antymigrenowe. Ponadto całowanie się uruchamia 29 mięśni twarzy pomagając utrzymać jej odpowiednie napięcie i młody wygląd.
Przyszło już kilka dni temu ale od dziś króluje oficjalnie - o 7:04 słońce weszło w znak Raka, co dało początek astronomicznemu latu, stanowiąc równocześnie moment przesilenia letniego. Najbliższe noce należą do najdłuższych w całym roku, jednak od dziś dnia zacznie ubywać.
Niektórzy budzą się rano gotowi do działania, inni nie wyobrażają sobie uprawiania seksu przed godzinami wieczornymi. Można mieć różne preferencje co czasu miłosnych igraszek, choć zdarza się, że libido może wzrosnąć o każdej porze. Niemniej jednak istnieją pewne czynniki oddziałujące na czas podniecenia seksualnego.
Osoby po pięćdziesiątce częściej mają problemy ze snem, ale lepiej sobie z nimi radzą niż osoby młodsze.
Nowe badania sugerują, że nauczenie się skutecznego radzenia sobie ze stresującymi życiowymi wyzwaniami może pomóc obniżyć ryzyko udaru mózgu, zwłaszcza u osób w starszym wieku.
Letni przypływ sił witalnych możemy zatrzymać na dłużej również podczas jesiennych, chłodnych dni. Wizyta w parowej saunie solankowej dostarczy nam niezbędnych mikroelementów, zrelaksuje i pozwoli złagodzić przebieg wielu schorzeń.