Szczęście nie jest czymś ultonym, da się je zdobyć na całe życie, ponieważ to stan, który daje się wypracować. Oczywiście stan zdrowia, majątek, rodzina, rodzaj pracy nie pozostają bez znaczenia, ale w dużej mierze to od nas samych zależy, na ile radośni i usatysfakcjonowani się czujemy. Nie ma na co czekać, trzeba zastosować tych pięć sposobów i zapewnić sobie poczucie szczęścia.
Uśmiech może dużo zdziałać, pomaga nawiazać kontakt i przycyhlnie nastawia do nas rozmówcę. Jest jednak jeden warunek - uśmiech musi być szczery, jeśli jest „na pokaz", inni szybko to dostrzegą.
Poczucie samotności to dużo więcej niż emocjonalny dyskomfort. To zagrożenie dla zdrowia. Eksperci alarmują, że paniczny lęk przed odrzuceniem i samotnością może prowadzić do osłabienia układu odpornościowego, nadwagi i chorób układu krążenia, a także poważnych zaburzeń psychicznych. Skąd biorą się nasze lęki i jak z nimi walczyć?
Koty darzą ludzi uczuciami, choć w powszechnym odbiorze są uważane za zwierzęta egoistyczne i chadzające własnymi drogami. Uczeni postanowili sprawdzić, jak ważne są dla kotów relacje z ludźmi i okazało się, że mają dla tych czworonogów bardzo istotne znaczenie.
Czy miłość ma metrykę? Jak wyglądają pragnienia, oczekiwania i codzienność par w wieku dojrzałym? Co dzieje się ze związkiem, gdy nastoletniość dawno mamy za sobą? Takie tematy poruszają w swoich sztukach Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak. My również rozmawiamy z nimi o miłości – w życiu i na scenie.
Wraz z upływem czasu stajemy się bardziej wybredni co do tego, jak, gdzie i z kim spędzamy czas. W starszym wieku zmienia nam się perspektywa i przykładamy większą wagę do jakości naszych zajęć i relacji.
Odebrałeś fatalne wyniki badań, coś Ci nie poszło w pracy, Twój mąż / żona Cię nie rozumieją... i nie masz komu o tym powiedzieć. Media społecznościowe, które w założeniu ułatwiają nam kontakt z przyjaciółmi, zupełnie nie sprawdzają się w takich sytuacjach.
„Kochać, jak to łatwo powiedzieć. Kochać, tylko to więcej nic” – brzmią słowa popularnego szlagieru. Ale czy rzeczywiście tak jest? Język polski jest bardzo ograniczony w tym zakresie i na określenie tego uczucia mamy jedno słowo – niezależnie od jego siły. Często słyszymy i sami mówimy „kocham tę komedię, kocham to jedzenie, kocham tę muzykę…” i wszystko załatwiamy jednym "kocham". Ale czy w momencie, kiedy chcemy złożyć deklarację uczuć do drogiej nam osoby, przychodzi nam to równie łatwo? Czy bez trudu wyznajemy najskrytsze uczucia, nazywamy głębokie relacje, relacje między kobietą a mężczyzną? Czy widzimy różnicę miedzy zakochaniem, a prawdziwą miłością?
Brak zrozumienia - to częsta przyczyna rozmijania się życiowych dróg osób, które dawniej, niejednokrotnie przez całe lata, nie mogły bez siebie funkcjonować. Stając na takim rozdrożu, zastanawiamy się, czy iść dalej razem czy osobno. Jeżeli zdecydujemy się na rozstanie, pamiętajmy o kilku ważnych zasadach.
Dwie godziny dla rodziny - to nazwa akcji, która od kilku lat odbywa się z okazji przypadajacego 15 maja (w piątek) Międzynarodwego Dnia Rodzin. Wiele firm i instytucji skróci swoim pracownikom o dwie godziny dzień pracy, tak aby mogli spędzić ten czas z najbliższymi.
29 kwietnia obchodzony jest w Unii Europejskiej jako Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej.
Tęcza w Warszawie pod ochroną straży miejskiej a górnicy z kibolami protestują na Śląsku. Londyńscy geje i lesbijki zbierają fundusze na pomoc górnikom z Walii. Trudno w to uwierzyć, ale pierwsza rzecz dzieje się w 2015, druga, przedstawiona w filmie "Dumni i wściekli", w 1985.
Na co dzień pracuję z rodzicami i pomagam im radzić sobie z wyzwaniami związanymi z wychowaniem. Razem zastanawiamy się, jak pomagać dziecku w jego trudnościach, szukamy sposobów, żeby wesprzeć je w rozwoju. Bardzo często jednym z tematów naszej wspólnej pracy jest to, czego na temat wychowania i relacji z ludźmi nauczyli się rodzice, kiedy sami jeszcze byli dziećmi.
"Ona" to piękny, wzruszający, prawdziwy film o tym, jak bardzo jesteśmy samotni. Nie jest to prosta, walentynkowa opowieść o cyber-miłości (co mogą sugerować trailery w telewizji), dzieło Jonze'a można odczytywać na wiele sposobów i na różnych płaszczyznach. Każdy pewnie przefiltruje film przez własne doświadczenia i potrzeby, i w którejś z zaledwie kilku postaci znajdzie kawałek siebie.
Facebook to dziś okręg flagowy „floty” serwisów społecznościowych nazywanych Web 2.0. Gdyby jego użytkownicy stanowili naród, to byłby on jednym z trzech najludniejszych obok Chin i Indii. Wiedza o FB jest coraz bogatsza. Jest to fala czołowa wielkiej zmiany –społeczne tworzenie nowej rzeczywistości.