Angelina Jolie i Fran Drescher wzięły udział w kampanii "Cancer Schmancer", która promuje diagnostykę przeciwnowotworową, ma na celu uświadomienie kobietom jak ważne są badania umożliwiające wykrycie choroby we wczesnym stadium.
Amerykańscy naukowcy zaobserwowali, że adrenalina, którą nasz organizm wydziela w czasie stresu uodparnia komórki nowotworowe na działanie terapii. Wyniki badań, opublikowane w „Journal of Biological Chemistry” jednoznacznie informują, że silne zdenerwowanie obniża skuteczność leczenia raka.
Jak podają badacze na łamach „PLoS ONE”, neuronalne komórki macierzyste (NSC) mają możliwość produkowania substancji, które działają przeciwrakowo. Mogą one efektywnie i selektywnie eliminować z organizmu komórki nowotworowe.
Amerykańskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej (American Society of Clinical Oncology- ASCO), po przeprowadzeniu badań, doszło do wniosku, że sposób wykrywania i leczenia nowotworów w tym roku sprawił, iż obecnie więcej ludzi niż kiedykolwiek pokonuje chorobę. Jednakże, naukowcy zaznaczają jednocześnie, że ograniczenie przez rząd wydatków na badania w tej dziedzinie powstrzymają ten wzrost przypadków wyzdrowień.
John Forsythe - aktor znany głównie z serialu,, Dynastia’’ jest chory na raka okrężnicy. 88 letni aktor jest już po pierwszej terapii i według lekarzy ma szansę pokonać chorobę.
Według agentki sławnego tenora Luciano Pavarottiego, śpiewak czuje się już dobrze po przebytej ostatnio w Nowym Jorku operacji raka trzustki.
Amerykańska Agencja do spraw Żywności i Leków (FDA) zarejestrowała Gardasil, pierwszą i jedyną na świecie czterowalentną szczepionkę, zapobiegającą rakowi szyjki macicy oraz stanom przedrakowym szyjki macicy, pochwy i sromu powodowanym zakażeniem wirusami HPV (typ 16, 18).
Naukowcy z Uniwersytetu w Liverpoolu zidentyfikowali nowe białko, który być może sprawi, że będzie mniejsza umieralność na raka w przyszłości. Dzięki badaniu jego poziomu szybko będzie można wykryć chorobę.