Przedstawicielka aktora, Jodi Gottlieb, dopiero niedawno poinformowała publicznie, że wykryto u niego złośliwy nowotwór, choć nie sprecyzowała, o jaki typ nowotworu chodzi. Dziś powiadomiła media, że Hoffman już zakończył leczenie i czuje się dobrze.
Rak żołądka pozostaje jednym z najczęściej występujących w naszym kraju nowotworów złośliwych. W dalszym ciągu wielu pacjentów nie udaje się wygrać z tą chorobą. Winny tej sytuacji jest nie tylko specyficzny przebieg schorzenia, ale również zbyt późna diagnoza. W związku z tym lekarze akcentują znaczenie profilaktyki i prowadzą badania nad nowymi metodami leczenia nowotworów żołądka, które staną się szansą dla chorych.
Nowe kompleksowe badania włoskie wykazały, że osoby, u których zdiagnozowano raka, są mniej narażone na chorobę Alzheimera i vice-versa.
Codzienna aktywność fizyczna, zdrowe śródziemnomorskie menu, bogate życie społeczne, mała ilość czynników stresogennych, zrównoważona konsumpcja kawy i herbaty, ograniczone stosowanie leków - oto główne czynniki sposobu życia mieszkańców znanej z długowieczności greckiej wyspy Ikaria.
Według indyjskiego odkrycia przedstawionego podczas tegorocznego amerykańskiego kongresu na temat raka w Asco, proste i niedrogie badanie na raka szyjki macicy przy użyciu octu może uratować życie tysięcy kobiet, szczególnie w biedniejszych krajach.
Starsi mężczyźni, u których rozwinęła się depresja, cechują się wyższą przedwczesną śmiertelnością niż kobiety w tym samym wieku.
Znana z amerykańskiej wersji serialu "The Nanny" ("Pomoc domowa") Fran Drescher jest pełna podziwu wobec odwagi Angeliny Jolie.
Kilka prostych zmian w diecie i stylu życia może chronić przed szeregiem chorób i przedłużyć życie, wynika z badań przeprowadzonych przez uczonych z Imperial College w Londynie.
Jeśli chodzi o dietę, osoby chore na cukrzycę powinny przestrzegać pewnych podstawowych zasad.
Krótszy pobyt w szpitalu, lepsze wyniki i wyższa skuteczność leczenia – nie możemy lekceważyć szansy, jaką daje pacjentowi choremu na raka wsparcie żywieniowe. - Bez niego rezultaty terapii nowotworowej zawsze będą gorsze – twierdzi dr hab. n. med. Stanisław Kłęk, ekspert kampanii „Rak. To się leczy!” prowadzonej przez Fundację Rosa.
4 lutego, w Światowy Dzień Walki z Rakiem rozpoczęła się ogólnopolska kampania społeczna „Rak. To się leczy!”, której zadaniem jest walka ze społecznymi stereotypami na temat chorób nowotworowych oraz zachęcenie Polaków do badań profilaktycznych. To kampania, która poprzez wskazywanie sposobów wczesnej diagnostyki i innowacyjnych metod leczenia, obalanie mitów i przesądów związanych z nowotworami oraz pokazywanie pozytywnych przykładów ma przekonać Polaków, że rak w porę wykryty jest uleczalny.
U mężczyzn nie tylko częściej niż u kobiet diagnozuje się raka, ale również notuje się u nich wyższy poziom śmiertelności z powodu nowotworu.
Nowotwory to obok chorób serca główna przyczyna zgonów na całym świecie. Niestety nie jest jasne, dlaczego w ostatnich latach nastąpił tak znaczny wzrost liczby chorych na różne rodzaje raka. Wskazuje się zarówno czynniki genetyczne, jak i współczesny styl życia.
Sześć filiżanek zielonej herbaty dziennie może spowolnić rozwój raka prostaty, sugerują nowe badania.
Otyłość czyni walkę z rakiem trudniejszą, niezależnie od stosowanej diety, twierdzą naukowcy.