Picie znacznych ilości alkoholu może zwiększyć ryzyko raka wątroby. Okazuje się jednak, że kawa pomaga je obniżyć.
Dla wielu to pierwszy napój każdego poranka, bez którego trudno dobrze zacząć dzień - chodzi oczywiście o kawę, która stała się jednym z najpopularniejszych elementów śniadania na całym świecie. Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kawy.
Nadwaga i otyłość wiążą się z 10 powszechnie występującymi nowotworami, mówią brytyjscy naukowcy. Przykładowo, każdy pięciopunktowy wzrost BMI to o 62 procent oznacza większe ryzyko zachorowania na raka macicy, o 31 procent zwiększone ryzyko raka pęcherzyka żółciowego i 25 procent zwiększone prawdopodobieństwo raka nerki.
Palenie papierosów może spowodować jeszcze więcej problemów zdrowotnych niż dotychczas sądzono. Wraz z upływem lat zmienił się skład papierosów i mogą dziś być jeszcze groźniejsze dla naszego zdrowia.
W 2012 roku zdiagnozowano ponad 14 mln nowych przypadków nowotworów i szacuje się, że do 2025 roku na jakiś rodzaj raka będzie zapadało nawet 20 milionów ludzi rocznie.
Cukrzyca może podnosić ryzyko najczęstszych postaci raka wątroby, wynika z nowego badania.
Picie kawy może zmniejszyć aż o 40 proc. ryzyko raka wątrobowokomórkowego, najczęstszego rodzaju raka wątroby.
Sok pomarańczowy może zmniejszyć ryzyko białaczki, a także pomóc zapobiec nowotworowi piersi, wątroby oraz okrężnicy.
Kompleks witamin pomaga zapobiec nowotworowi. Co dzienne zażywanie multiwitaminy przez mężczyzn daje szansę na obniżenie u nich ryzyka nowotworów.
Badania wskazują, że przeciwutleniacze mogą pomóc w walce z rakiem, chorobami serca, chorobą Alzheimera i chorobą Parkinsona chroniąc przed szkodliwym działaniem wolnych rodników mających wpływ na rozwój wspomnianych dolegliwości.
Na całym świecie zachorowalność na raka wzrośnie o 75% do roku 2030, ponad 90% prognozowanego wzrostu nastąpi w najbiedniejszych krajach, wynika z nowych badań.
Robin Gibb nie zmarł na raka, jak wskazywały dotychczasowe doniesienia. Przypomnijmy, że muzyk zmarł 20 maja w wieku 62 lat.
Robin Gibb z zespołu Bee Gees nie żyje. Muzyk zmarł po długiej walce z rakiem wątroby i jelita grubego. Miał 62 lata.
Jeden na sześć przypadków raka na całym świecie jest wywoływany przez infekcje, którym można by zapobiec lub je leczyć, wynika z nowych badań.
Kofeina stała się elementem współczesnego stylu życia. Bogate w nią napoje i produkty żywnościowe są stałym punktem naszego menu. Stąd coraz częstsze pytania o pozytywne i negatywne oddziaływanie tej substancji na zdrowie oraz liczne badania naukowe sprawdzające jej właściwości.