Od niedawna wiadomo było, że światło słoneczne obniża poziom ciśnienia. Teraz brytyjscy uczeni ustalili, dlaczego daje taki efekt.
Hugh Jackman ujawnił, że zdiagnozowano u niego nowotwór skóry.
Każdego roku w naszym kraju odnotowywanych jest około 2500 nowych zachorowań na czerniaka, zaś 1200 osób umiera z jego powodu. Aby zmienić te niepokojące statystyki ruszyła nowa kampania społeczna, która nawołuje do obserwacji znamion na własnym ciele. Akcja odbywa się w ramach Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”.
Większość ludzi stara się zadbać o ochronę skóry przed promieniowaniem słonecznym, ale jednocześnie zapominamy o zabezpieczeniu oczu. Jak wskazują eksperci, ludzie często są nieświadomi narażenia wzorku na uszkodzenia w wyniku ekspozycji na promieniowanie UV.
Grupa naukowców z Duke University odkryła TRPV4, cząstkę, które może pomóc w walce z rakiem skóry.
W ciągu ostatnich dwudziestu lat w naszym kraju liczba zachorowań na czerniaka wzrosła aż trzykrotnie. Każdego roku na ten groźny nowotwór skóry zapada od 2,5 do 3 tys. Polaków, a 40 procent z nich umiera. W grupie ryzyka zachorowalności na czerniaka są ludzie w każdym wieku. W związku z Tygodniem Świadomości Czerniaka w ramach programu „Mam Haka na Raka” 13 czerwca zobaczymy opracowaną przez młodzież kampanię poświęconą profilaktyce tego nowotworu skóry.
Każdy od czasu do czasu źle się czuje. Każdy też ma swój sposób na poprawę samopoczucia - jednemu wystarczy kawa lub spacer, inny musi ratować się tabletkami przeciwbólowymi. Są jednak dolegliwości, które, jeśli się powtarzają, oznaczają konieczność niezwłocznego udania się do lekarza.
Przy wyższym poziomie promieniowania UVB rozwój choroby jest o 21 procent niższy.
Kwas acetylosalicylowy i ibuprofen, a także inne leki przeciwbólowe mogą odgrywać pewną rolę w zapobieganiu czerniaka i innych nowotworów skóry.
Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że objawy raka płuc mogą dotyczyć także ich, a wczesna diagnoza i leczenie są kluczowe dla skutecznej walki z nowotworem.
Kolejne dobra informacje dla osób lubiących kawę. Picie trzech lub więcej filiżanek popularnego na całym świecie napoju znacznie zmniejsza ryzyko rozwoju raka jelita grubego, wynika z japońskich badań.
Kawa zmniejsza ryzyka zachorowania na raka skóry pomagając zniszczyć uszkodzone komórki, które mogłyby przekształcić się w guzy, wynika z badań przeprowadzonych w USA.
Pacjenci, u których diagnoza choroby Parkinsona jest niedawna, mają wyższe niż średnie prawdopodobieństwo posiadania niedoboru witaminy D, wynika z badań przeprowadzonych przez uczonych z Emory University School of Medicine w USA.
W ciągu ostatnich trzech dekad nastąpił prawdziwy postęp w naszej wiedzy i podejściu do wielu zagrożeń związanych z podróżami. Dokonano przełomowych odkryć, dziś przed wyjazdem do egzotycznych krajów powszechnie korzystamy ze szczepionek i nowych technologii. Ale nasza uwaga jest łatwo przyciągana przez to, co nowe i fascynujące, tym trudniej wiec o skuteczny wysiłek zmierzając do rozwiązania starych problemów - do zmiany sposobu opalania się.
Osoby w wieku w wieku 60 - 70 lat są około pięć razy bardziej narażone na raka skóry niż byli ich rodzice w tym wieku, wykazują brytyjskie dane.