Akcję poświęconą problemowi nowotworów skóry - w szczególności najbardziej niebezpiecznemu z nich, czerniakowi - już po raz jedenasty organizuje Interdyscyplinarny Zespół Optycznych Metod Wczesnego Wykrywania Nowotworów na Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Biała Niedziela, masowe badania skóry, odbędzie się 24 września.
Badacze z National Cancer Insitute poinformowali ostatnio, że sukcesem zakończyła się nowatorska terapia zastosowana na dwóch pacjentach chorych na nowotwór skóry.
Do tak zadziwiającego wniosku doszli naukowcy z Uniwersytetu Cincinnati. Okazuje się, że jakkolwiek występowanie raka skóry jest rzadsze u ludzi mających ciemną karnację, współczynnik śmiertelności jest o wiele wyższy u nich, niż u osób z jasną karnacją.
Każdy jest narażony na promieniowanie ultrafioletowe emitowane przez Słońce. Niewielka ilość tego promieniowania jest korzystna dla zdrowia, pełni zasadniczą rolę w produkcji witaminy D. Jednakże zbyt długie przebywanie w zasięgu promieni słonecznych może doprowadzić do wielu problemów zdrowotnych, najczęściej raka skóry i katarakty.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem