Kobiety, które pracują w nocy, mogą być bardziej narażone na różne rodzaje nowotworów, twierdzą uczeni z Uniwersytetu Syczuańskiego w Chinach.
Nowe badanie wskazuje, że mężczyźni, którzy mają zakrzywione penisy, cechują się większym ryzykiem zachorowania na różne formy raka niż ci panowie, których członki są całkowicie proste.
Nikotynamid, czyli witamina B3, może pomóc zapobiec czerniakowi, najgorszej postaci raka skóry. Nikotynamid jest obecnie stosowany w obniżaniu stężenia cholesterolu.
Wiele nowotwrów jest spowodowanych czynnikami środowiskowymi i elementami stylu życia, takimi jak dieta, papierosy, poziom aktywności fizycznej. W przypadku raka skóry jednym z głównych czynników ryzyka jest nadmierna ekspozycja na światło słoneczne. Zobacz, co może być jego objawem.
Od kilku lat obserwowany jest stały i dynamiczny wzrost zachorowań na czerniaka. W Polsce, co 10 lat podwaja się liczba chorych. Tak jak w przypadku innych nowotworów najważniejsza jest profilaktyka - 90% wcześnie wykrytych zmian można całkowicie wyleczyć. Odpowiednie samobadanie pozawala na uniknięcie zachorowania lub wczesne wykrycie nowotworu.
Sezam stanowi jedno z ziaren znanych ludziom od najdawniejszych czasów. Był szeroko stosowany zarówno jako produkt spożywczym, jak i leczniczy. Zawiera wiele ważnych składników odżywczych, które sprawiają, że powinien znaleźć się w naszej diecie. Zobacz, dlaczego warto wykorzystać tę roślinę prozdrowotnie i nie tylko.
Jeśli na prawym ramieniu masz ponad 11 pieprzyków, możesz cechować się wyższym ryzykiem raka skóry.
Tomas Lindahl, Paul Modrich i Aziz Sancar - oto naukowcy nagrodzeni tegorocznym Noblem z chemii za badania mechanizmów naprawy DNA.
Wysocy ludzie mogą cechować się wyższym ryzykiem rozwoju raka. Szwedzkie badania wykazały, że być może istnieje związek pomiędzy wzrostem a ryzykiem wystąpienia nowotworów.
Stres jest niezbywalnym elementem życia, niegdyś miał bezpośredni wpływ na zdolność przetrwania, dziś oddziałuje m. in. na naszą kreatywność i zdolność uczenia się. Jednak, kiedy się przedłuża i odczuwamy go zbyt często - jego skutki są katastrofalne zarówno dla zdrowia, jak i wyglądu.
Uczeni po raz pierwszy pokazali, w jaki sposób powstają uszkodzenia DNA, które mogą wystąpić w skórze w związku z ekspozycją na słoneczne promieniowanie ultrafioletowe słońca. Uszkodzenia te skutkować mogą i problemami ze zdrowiem (nowotworem), i szybszym starzeniem się (zmarszczkami).
Słońce, plaża, wakacje i... czerniak. Nowotwór, którego widzimy, a nie reagujemy na czas. Do dyskusji na ten temat Maciej Kurzajewski zaprosił do studia programu „Świat się kręci” chirurga onkologa dra Łukasza Łebkowskiego, Monikę Brason oraz Marzenę Sienkiewicz - prezenterkę pogody TVP.
Genetycznie zmodyfikowana wersja wirusa, który wywołuje opryszczkę, wydaje się być obiecującym sposobem leczenia raka skóry. Już w ciągu roku nowy lek może być dostępny.
Przeprowadzone w Australii badania wskazują, że amid kwasu nikotynowego, forma witaminy B3, może zmniejszyć częstość występowania nieczerniakowych nowotworów skór.
Badacze odkryli, że dwie trzecie przypadków różnych typów raka rozwija się w wyniku przypadkowych mutacji, a nie czynników dziedzicznych, czy tych związanych ze stylem życia. Okazuje się zatem, że w wielu sytuacjach jest po prostu biologiczny brak szczęścia...