Palenie papierosów prowadzi do wielu rozmaitych problemów zdrowotnych. Jakby tego było mało, ma ogromny wpływ na wygląd - negatywny oczywiście. Powoduje zmarszczki, wiotczenie skóry i zmienia odcień cery. Ponadto „zapewnia" nieświeży oddech, pożółkłe zęby i poplamione palce. Lista powodów, dla których warto skończyć z tym nałogiem wydaje się nie kończyć.
Wyniki opublikowane w poniedziałkowym wydaniu czasopisma Lancet wywołały dyskusję na temat skuteczności kwasu acetylosalicylowego w walce z rakiem. Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Oxfordzkiego jedna tabletka zawierająca kwas acetylosalicylowy (popularna aspiryna lub inne leki o takim składzie) stosowana codziennie przyczyna się do obniżenia ryzyka zachorowania na choroby nowotworowe.
Badania przeprowadzone przez brytyjskich uczonych dowiodły, że pacjenci, którzy doustnie przyjmują leki z grupy bisfosfonianów, tj. medykamenty stosowane przy osteoporozie, mają wyższe ryzyko zachorowania na raka przełyku.
Meczy cię kaszel z odksztuszaniem krwi, bądź odczuwasz trudności w przełykaniu? Uważaj, to mogą być objawy nowotworu. Uczeni zidentyfikowali osiem najczęściej doświadczanych symptomów raka.
Wiemy, że warzywa są dla nas dobre, ale które wiodą tu prym? Według artykułu opublikowanego w prestiżowym American Journal of Clinical Nutrition prawdziwą gwiazdę wśród jarzyn stanowią brokuły. Brokuły pochodzą z Włoch i są częścią rodziny kapustowatych, do której należą też kalafior, kapusta, kapusta chińska zwana również kapustą pak choi, kapusta włoska i brukselka - wszystkie o podobnych korzyściach zdrowotnych.
Naukowcy odkryli, że kobiety, które piją alkohol, częściej zapadają na raka. Zależność taka występuje nawet wówczas, gdy ilość napojów wyskokowych jest niewielka.
Rak przełyku to choroba dotykająca rocznie 1500 Polaków, jest ona przyczyną śmierci około 1350 osób rocznie. W związku z licznymi zachorowaniami na raka przełyku naukowcy nie ustają w poszukiwaniu jak najskuteczniejszej metody leczenia tej choroby.