Stereotypy pomagają żyć - ułatwiają ogląd rzeczywistości. Ale mogą być bardzo szkodliwe, zwłaszcza wtedy, gdy z ich powodu jesteśmy niesprawiedliwie traktowani albo gdy wręcz mają wpływ na zdrowie...
XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. J. Tischnera z Łodzi zostało zwycięzcą III edycji Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”. Ich kampania „Rak prostaty = zmowa milczenia?” zostanie zrealizowana jako ogólnokrajowa kampania zachęcająca mężczyzn do wykonywania badań w kierunku raka prostaty. Laureatów poznaliśmy 28 maja podczas Gali Finałowej, która odbyła się w klubie Palladium w Warszawie.
Kiedy pogoda zmieni się na prawdziwie majową - ciepła, słoneczną i przyjemną, chętnie udamy się do ogródków, na działkę, czy na wieś, aby pogrillować. Warto wówczas pamiętać o dodaniu ziół i przypraw do grillowanego mięsa - będzie smaczne i zdrowe, doprawianie potraw pomoże bowiem obniżyć ryzyko raka.
„Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie" („An apple a day might keep the doctor away"), głosi przysłowie, teraz można doń dodać, że garść orzechów może powstrzymać rozwój raka prostaty.
Zewsząd jesteśmy zachęcani, aby ze względu na nasze zdrowie jeść więcej warzyw. Czy jednak będziemy mniej narażeni na różne rodzaje nowotworu jeśli zupełnie zrezygnujemy z mięsa?
Dobre informacje dla wcześniej łysiejących panów. Naukowcy odkryli, że mężczyźni, którzy dość szybko tracą włosy, rzadziej chorują na raka prostaty, informuje BBC News.
Do końca marca w województwie mazowieckim, lubelskim oraz podkarpackim będą odbywać się telefoniczne konsultacje specjalistów urologów organizowane w ramach akcji „Zdrowie mężczyzny".
Jak wynika z badań, światło słoneczne pomaga zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka nerki u mężczyzn, jak pisze Siski Green.
Ruszyła III edycja Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka". Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju po raz kolejny rozpoczynają walkę z nowotworami.
Rak prostaty jest jednym z najczęstszych nowotworów złośliwych występujących u mężczyzn. W Polsce stanowi trzecią pod względem częstości przyczynę zgonów na choroby nowotworowe wśród panów.
Z danych zgromadzonych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Badań nad Rakiem (American Association for Cancer Research) wynika, że istnieje silny związek pomiędzy piciem kawy a obniżeniem ryzyka wystąpienia zaawansowanej postaci raka prostaty.
Ponad 61% mężczyzn odczuwających problemy ze strony układu moczowo - płciowego, np. gwałtowne parcie na mocz uważa swoją dolegliwość za krepującą. Wstyd sprawia, że wielu pacjentów zgłasza się do urologa w momencie, kiedy choroba jest już w zaawansowanym stadium.
Jak informuje „British Journal of Cancer", u pacjentów z rakiem prostaty zastosowano eksperymentalną terapię dźwiękiem, która okazała się skuteczna i nie powodowała wielu efektów ubocznych. Terapię zastosowali medycy z University College Hospital I Princess Grace Hospital.
Naukowcy z Instytutu Badania Raka z Nowej Anglii poinformowali, że nowy sposób leczenia raka osiągnął wysokie wyniki w przeprowadzonych testach próbnych.
Jedząc tłuste ryby przynajmniej raz w tygodniu można znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka prostaty, wynika z badań opublikowanych na łamach Clinical Cancer Research, piśmie American Association for Cancer Research.