Kobiety z interwałowym rakiem piersi cechują się wyższym ryzykiem rozwoju również innego nowotworu, w tym raka płuc, jelita grubego i skóry.
Zidentyfikowano pewne mechanizmy leżące u podstaw nadciśnienia i nowotworu piersi. Choroby te mogą być powiązane.
Cebula i czosenk od dawna są cenione ze względu na ich rozliczne właściwości prozdrowotne. Teraz do długiej listy chorób, przy których są pomocne, można dopisać nowotwór piersi.
Zaburzenia snu skutkują różnymi kłopotami ze zdrowiem, mogą sprzyjać rozwojowi chorób układu krążenia, cukrzycy, a także wpływać na zaburzenia psychiczne. Okazuje się, że nie pozostają też bez związku z nowotworami.
Czerwone mięso ma związek z wyższym zagrożeniem różnymi nowotworami, w tym rakiem piersi. Bezpieczniejszym wyborem jest drób, mówią nowojorscy uczeni.
Syndrom Takotsubo, inaczej zespół złamanego serca to dolegliwość, która wywołuje objawy podobne do zawału i rozwija się w przypadku traumatycznych, bardzo stresujących przeżyć. Jak się okazuje, zagraża nie tylko zdrowiu układu krążenia, ale też ma związek z wyższym ryzykiem raka.
Dieta pełna produktów zwiększających stany zapalne oznacza istotne zagrożenie rakiem jelita grubego. Inne nowotwory, np. rak piersi, także mogą być częstsze z powodu takiego odżywiania się.
Słodkie napoje, np. te gazowane, ale także stuprocentowe soki, mogą zwiększać ryzyko niektórych nowotworów.
W nowych badaniach uczeni skoncentrowali się na sprawdzeniu, czy pora ćwiczeń ma wpływ na podniesienie ogólnych możliwości fizycznych.
Uczeni z Uniwersytetu w Bristolu w Wielkiej Brytanii przeprowadzili badania, które sugerują, że kobiety późno chodzące spać oraz sypiające dłużej, mogą mieć wyższe ryzyko raka piersi.
Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization, WHO), rak jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów na świecie. Nowotwory odpowiadały za około 9,6 mln zgonów w 2018 roku. Im wcześniej choroba jest zdiagnozowana, tym większe są szanse na wyleczenie, stąd tak istotne jest samobadanie się.
Kobiety po menopauzie, które chorują na raka piersi, są też znacznie bardziej zagrożone chorobami układu krążenia. To niebezpieczeństwo pozostaje wysokie także po zakończeniu terapii onkologicznej.
Potrzeba około dwóch godzin dziennie przebywać na zewnątrz, by móc liczyć osłabienie ryzyka pewnych form raka.
Pies może być „narzędziem diagnostycznym" w zakresie rozpoznawania raka płuc. Jak się okazuje, czworonogi są w stanie wyczuć ten nowotwór.
Od długiego czasu jasne jest, że dieta ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie i ryzyko rozwoju różnych chorób. Lista dolegliwości, które wynikają z niewłaściwego sposobu odżywiania się jest dość długa i obejmuje poważane problemy zdrowotne, takie jak nowotwory.