Od dawna znamy badania, które potwierdzają, że styl życia ma wpływ na ryzyko raka. Kolejne analizy pokazują, że regularna aktywność fizyczna zwiększa szanse na uniknięcie siedmiu rodzajów nowotworu.
Badanie amerykańskich uczonych z Behavioral and Epidemiology Research Group pokazało, że kobiety, które schudły i zachowały nową wagę, mają niższe ryzyko raka piersi niż panie z nadwagą, u których masa ciała nie uległa żadnej zmianie.
Uczeni z Uniwersytetu w Bazylei opracowali postępowanie lecznicze, które doprowadziło do przekształcenia się komórek raka piersi w komórki tłuszczowe.
Kobiety stosujące niektóre rodzaje leków hormonalnych mogą mieć zwiększone ryzyko zachorowania na raka piersi przez nawet dwie dekady po odstawieniu tych medykamentów.
Przerywany post zyskuje popularność jako skuteczny sposób na zyskanie ładnej sylwetki i ochronę przed różnymi chorobami (np. cukrzycą). Jak się okazuje, takie postępowanie może również pomóc w walce z rakiem, a także w zapobieganiu nowotworom.
Kosmetyki służące do trwałego farbowania włosów, a także preparaty prostujące włosy mogą sprzyjać rozwojowi raka piersi, ostrzegają amerykańscy badacze.
Nowe badania wiążą mieszkanie w zimnych, mokrych obszarach ze zwiększonym wskaźnikiem występowania nowotworów.
W ludzkim mikrobiomie jelitowym znajdują się miliardy bakterii. W wyniku chorób, niewłaściwego stylu życia lub stosowania określonych leków różnorodność bakterii może jednak znacznie się zmniejszyć, co wywołuje określone zaburzenia funkcjonowania organizmu i może sprzyjać chorobom.
Częstszemu doświadczaniu nocnego pocenia się zwykle towarzyszy dłuższy sen, a ten z kolei jest związany z osłabieniem skupienia uwagi i zdolności myślenia.
Chińskie preparaty ziołowe są skuteczne w osłabianiu przykrych objawawów menopauzy, takich jak uderzenia gorąca.
Kobiety z interwałowym rakiem piersi cechują się wyższym ryzykiem rozwoju również innego nowotworu, w tym raka płuc, jelita grubego i skóry.
Zidentyfikowano pewne mechanizmy leżące u podstaw nadciśnienia i nowotworu piersi. Choroby te mogą być powiązane.
Cebula i czosenk od dawna są cenione ze względu na ich rozliczne właściwości prozdrowotne. Teraz do długiej listy chorób, przy których są pomocne, można dopisać nowotwór piersi.
Zaburzenia snu skutkują różnymi kłopotami ze zdrowiem, mogą sprzyjać rozwojowi chorób układu krążenia, cukrzycy, a także wpływać na zaburzenia psychiczne. Okazuje się, że nie pozostają też bez związku z nowotworami.
Czerwone mięso ma związek z wyższym zagrożeniem różnymi nowotworami, w tym rakiem piersi. Bezpieczniejszym wyborem jest drób, mówią nowojorscy uczeni.