Naukowcy z Instytutu Badania Raka z Nowej Anglii poinformowali, że nowy sposób leczenia raka osiągnął wysokie wyniki w przeprowadzonych testach próbnych.
Avon Cosmetics Polska i Stowarzyszenie Amazonki Warszawa - Centrum zapraszają wszystkie panie do wzięcia udziału w czerwcowej akcji badań USG piersi "Sobota w Gabinecie z różową wstążką".
Badania przeprowadzone w Centrum Badań nad Nowotworami w Georgetown University Medical Center pokazują, że osoby, które porozmawiały ze swoimi dziećmi o wynikach testu określającego ryzyko zachorowań na raka, były o wiele bardziej zadowolone.
W dniach od 7 do 9 maja w Ustroniu odbędzie się I Sympozjum: „Ustrońskie Spotkania Rehabilitacji Onkologicznej". Jego organizatorami są Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe „Ustroń" S.A. oraz Polskie Towarzystwo Onkologii Oddział Śląski.
Cytomammobus to przychodnia na kółkach wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny, z trzema pracowniami: mammograficzną, cytologiczną i ultrasonograficzną.
22 kwietnia w Warszawie odbyła się konferencja prasowa „Polska onkologia - stan, finansowanie i rozwój", podczas której Minister Zdrowia Ewa Kopacz wraz z Konsultantami Krajowymi i Prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia przedstawiła działania Ministerstwa Zdrowia, zwiększające dostępność i skuteczność leczenia chorób nowotworowych oraz umożliwiające pacjentom leczenie za pomocą nowoczesnych metod i urządzeń.
Warszawskie stowarzyszenie "Amazonki" oraz Centrum i Novartis Oncology Poland wspólnie wydają bezpłatny magazyn w całości poświęcony tematyce raka piersi. "RAZEM w trosce o pacjenta" ma charakter poradnika, które redagowany jest m.in. przez najlepszych polskich ekspertów z dziedziny onkologii.
Dania jest pierwszym krajem na świecie, który zaczął wypłacać odszkodowania kobietom chorym na raka piersi. Dotyczy to pań, u których choroba została wywołana długotrwałą pracą na nocnej zmianie - informuje TVN 24.
Federacja Stowarzyszeń „Amazonki" zainaugurowała kampanię „Sprawdzaj, póki jest różnica", która ma zachęcić kobiety do poddawania się badaniom profilaktycznym piersi.
7 marca w budynku gdańskiego Atheneum Gedanense Novum odbędzie się konferencja popularno-naukowa „Piękna i Bestia - Kobieta w walce z rakiem" mająca na celu rozpowszechnianie wiedzy o nowotworach kobiet. Jej organizatorem jest Koło Naukowe BIO-MED, działające przy Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Medycznej w Gdańsku.
Zmiany w diecie, podjęcie aktywności fizycznej i utrzymywanie odpowiedniej wagi zasadniczo zmniejsza ryzyko rozwoju większości typów raka, wynika z najnowszych danych World Cancer Research Fund (Światowej Fundacji Badań nad Rakiem).
Wszystkie panie, które w weekend 7-8 marca odwiedzą kina Cinema City będą mogły wziąć udział w wielkiej ogólnopolskiej akcji profilaktycznej. Panie będą mogły wykonać badanie mammograficzne, zasięgnąć porad Amazonek, ale również skorzystać z porad kosmetologa lub obejrzeć np. pokazy sztuki wizażu.
Naukowcy odkryli, że kobiety, które piją alkohol, częściej zapadają na raka. Zależność taka występuje nawet wówczas, gdy ilość napojów wyskokowych jest niewielka.
Nowotwory złośliwe stanowią drugą przyczynę zgonów w Polsce, powodując ponad 26 proc. zgonów u mężczyzn i 23 proc. zgonów u kobiet. Na początku XXI wieku, na każde 100 tys. osób, w polskiej populacji diagnozowanych jest ponad 330 przypadków nowotworu każdego roku, 240 osób z tego powodu umiera. Głównym zabójcą jest rak płuca. Centrum Onkologii w Warszawie przygotowało raport oceniający umieralność na nowotwory złośliwe w Polsce w 2006 roku.
Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych poinformował, że lek Avastin stosowany - niezgodnie z zatwierdzonymi wskazaniami - w leczeniu wysiękowej postaci zwyrodnienia plamki żółtej, może powodować ciężkie zapalenia gałki ocznej.