Jednym z głównych postulatów dzisiejszego Światowego Dnia Walki z Rakiem (World Cancer Day) jest zwiększenie aktywności fizycznej i monitorowanie wagi, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór.
W leczeniu zaawansowanego raka piersi niezbędne są zmiany i współpraca wszystkich zainteresowanych stron z obszaru opieki zdrowotnej, pracy i polityki społecznej, zgodnie twierdzą przedstawiciele środowiska medycznego, organizacji pacjenckich i decydenci.
Jedzenie błonnika zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwór piersi.
To, co jesz, ma istotne znaczenie dla ryzyka rozwoju różnych form raka - m. in. wpływa na możliwość pojawienia się raka piersi.
Amazonki rozpoczynają kampanię edukacyjną skierowaną do kobiet zmagających się z zaawansowanym rakiem piersi, pod hasłem „Jest jak Jest - Mam wybór!”. – Naszym celem jest uświadomienie jak najszerszej rzeszy pacjentek, że mają możliwość wyboru metod leczenia – mówi Krystyna Wechmann, założycielka i Prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”.
Kobiety w sędziwym wieku nie są „za stare" na badania mammograficzne - w każdym wieku takie badanie jest wartościowe i pozwala na dostatecznie wcześne wykrycie ewentualnych zaburzeń oraz szybką interwencję.
Z ostatniego raportu Global Burden of Disease Cancer Collaboration wynika, że w samym 2015 roku zdiagnozowano 17,5 milionów nowych przypadków raka.
Anastacia, która przeszła podwójną mastektomię, na odważnej sesji fotograficznej pokazała swoje blizny. 48-letnia gwiazda popu wyjaśniła także, dlaczego zdecydowała się zaprezentować na łamach "Fault" zdjęcia po operacji.
Poziom witaminy D może mieć wpływ na przeżycie chorych na raka piersi.
Szacunki są alarmujące - do 2030 roku na całym świecie będzie około 5,5 miliona przypadków raka piersi. Zwiększy się też liczba diagnoz raka szyjki macicy.
Rak piersi diagnozowany jest u co 14. Polki. Istnieje jednak broń, wobec której ten złośliwy nowotwór jest bezbronny. Nie jest to nowoczesny środek medyczny czy innowacyjny zabieg onkologiczny - to świadomość zagrożenia chorobą i profilaktyka. Staje się ona coraz mocniejszym orężem w rękach polskich kobiet.
Rak piersi jest jednym z najczęściej dotykających kobiety nowotworów. Ponieważ czynniki sprzyjające chorobie są zarówno genetyczne, jak i związane ze stylem życia, więc do pewnego stopnia można ograniczyć ryzyko choroby. Badacze są przekonani, że określone zmiany stylu życia uchronią przed tym rodzajem raka.
Zaawansowany rak piersi to znacznie trudniejszy problem medyczny i społeczny. Takie chore wymagają szerokiego wsparcia lekarskiego, psychologicznego. Cierpią fizycznie i psychicznie – mówi dr n. med. Barbara Radecką z Opolskiego Centrum Onkologii. Jednak dzięki postępom biologii molekularnej w ostatnich latach odkryto kolejne bardzo obiecujące leki. Nowoczesne metody terapii stwarzają możliwości personalizacji leczenia. Jego dobór jest związany z wyjściowym stanem zaawansowania i podtypem nowotworu oraz cechami biologicznymi.
Warto zadbać oprawidłowoą masę ciała w każdym wieku, ale trzeba też pamiętać, zę im szybciej to zrobimy, tym lepiej dla naszego dobra. Odkryto, że każda dekada otyłości zwiększa ryzyko nowotworu.
Masz nadwagę? Nie odkładaj dłużej decyzji o odchudzaniu. Nadmiar kilogramów sprzyja rozwojowi aż trzynastu nowotworów.