Nowe badanie sugeruje, że osoby chore na raka z grupami krwi innymi niż 0 (A, B i AB) są bardziej narażone na rozwój żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej (venous thromboembolism, VTE) trzy miesiące po diagnozie.
Dodanie dużej dawki dożylnej (IV) witaminy C do chemioterapii mogą podwoić czas przeżycia pacjentów w późnym stadium przerzutowego raka trzustki z ośmiu do szesnastu miesięcy - wynika z ostatnich badań.
Osoby z nowotworami i grupami krwi innymi niż 0 mają wyższe ryzyko rozwoju żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej (ŻChZZ), czyli zakrzepów krwi w żyłach, trzy miesiące po wstępnej diagnozie.
Na McGill University odkryto wyższą częstość rozwoju raka płuc i guzów mózgu u osób narażonych na pożary.
Każdy co jakiś czas zmaga się z czkawką. W większości przypadków to całkowicie nieszkodliwy odruch, jeśli jednak trwa dłużej niż 48 godzin, może potencjalnie sygnalizować poważne komplikacje zdrowotne.
Kilka dotychczasowych badań wskazywało na możliwe powiązanie stosowania telefonów komórkowych z wyższym ryzykiem rozwoju guzów mózgu. Nowe 30-letnie analizy wskazują, że nie ma niebezpieczeństwa w korzystaniu z wszechobecnych dzisiaj komórek.
Uczeni odkryli, że istnieje związek między rozmiarem mózgu i ryzykiem zachorowania na raka.
Choroba Parkinsona może zwiększać ryzyko aż kilkunastu nowotworów, między innymi w tym chłoniaka, białaczkę, raka okrężnicy, nerek, płuc, mózgu, raka szyjki macicy, prostaty i skóry.
Od czasu do czasu powraca pytanie o możliwy związek używania telefonów komórkowych z rozwojem raka mózgu. W nowym brytyjskim badaniu ponownie przeanalizowano ewentualne oddziaływanie tych urządzeń na rozwój guzów.
Z amerykańsko-włoskich badań wynika, że promieniowanie o częstotliwości radiowej emitowane przez wzmacniacze sygnału w telefonii komórkowej mogą być rakotwórcze.
Warto regularnie badać wzrok nie tylko ze względu na możliwość dostatecznie wczesnego wykrycia poważnych chorób oczu, ale także nowotworu.
Powszechnie stosowany przy przeziębieniu i bólach lek, może być pomocny w walce z guzami mózgu.
U osób z wyższym wykształceniem i lepiej sytuowanych częściej rozwija się guz mózgu.
W sierpniu tego roku były prezydent USA Jimmy Carter podał do publicznej widomości informację o diagnozie raka. Teraz ujawnił, że nowotwór się cofnął.
Badacze odkryli, że dwie trzecie przypadków różnych typów raka rozwija się w wyniku przypadkowych mutacji, a nie czynników dziedzicznych, czy tych związanych ze stylem życia. Okazuje się zatem, że w wielu sytuacjach jest po prostu biologiczny brak szczęścia...
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem