Kwas acetylosalicylowy może przyczynić się do zmniejszenia wytwarzania określonych hormonów, które sprzyjają wzrostowi różnych rodzajów nowotworów, w tym nowotworu gruczołu krokowego.
Spacerowanie w umiarkowanym tempie 4,8 km na godzinę przez 20 minut może obniżyć ryzyko śmierci osoby chorej na raka piersi o 40 procent, a zgonu pacjenta z rakiem prostaty o prawie jedną trzecią.
Papryka chili może być pomocna w zapobieganiu raka jelita grubego. Jej główny składnik kapsaicyna, zmniejsza ryzyko zachorowania na ten rodzaj nowotworu.
Znajdujący się chyba w każdej domowej apteczce kwas acetylosalicylowy może mieć potężną moc ochronną przed nowotworami. Szacuje się, że można by uniknąć ponad 130 tysięcy zgonów osób dojrzałych w ciągu dwudziestu lat, gdyby zażywały ten lek codziennie przez dziesięć lat.
Cierpiący na raka jelita grubego pacjenci z wysokim poziomem witaminy D we krwi mają wyższe szanse przeżycia.
87 procent stomików odczuwa lęk przed stomią, a ponad połowa zmienia swoje plany życiowe - wskazują wyniki badania „Personel medyczny o komforcie życia stomików”, przeprowadzonego wśród pielęgniarek. Wyniki badania pokazały, że tylko 49 proc. pacjentów jest zawsze edukowana przed operacją wyłonienia stomii na temat konsekwencji z jakimi się ona wiąże. Odpowiedzią na potrzeby stomików jest kampania „StomaLife. Odkryj stomię”.
Regularna aktywność fizyczna oraz dieta bogata w ryby pomaga uchronić się przed rakiem jelita grubego.
Dotychczas liczne badania wykazały, że regularne zażywanie kwasu acetylosalicylowego obniża ryzyko raka jelita grubego. Teraz naukowcy odkryli, że popularny lek może być bardziej korzystny dla określonych osób w porównaniu z innymi.
Otyłość wiąże ze znaczną liczbą problemów zdrowotnych, w tym z chorobami układu krążenia, rakiem i cukrzycą. Coraz więcej otyłych ludzi zaś doświadcza poważnych problemów z samodzielnym powrotem do normalnej wagi. Stąd zwiększa się popularność chirurgii bariatrycznej, która pomaga uchronić się przed rozmaitymi chorobami, w tym przed rakiem endometrium.
Dieta powinna być dostosowana do naszych specyficznych potrzeb, a te różnią się w zależności od płci, wieku i stanu zdrowia. Niektóre produkty są szczególnie polecane określonym grupom ludzi. Poniżej przedstawiamy listę artykułów, które - zdaniem dietetyków - powinny być dołączone do menu dojrzałych pań.
Palenie papierosów może spowodować jeszcze więcej problemów zdrowotnych niż dotychczas sądzono. Wraz z upływem lat zmienił się skład papierosów i mogą dziś być jeszcze groźniejsze dla naszego zdrowia.
Popularny w rodzimej kuchni czosnek ma wiele prozdrowotnych zalet. Przede wszystkim jest polecany ze względu właściwości wspomagające ochronę przed chorobami i szybsze wyleczenie się z przeziębienia. Okazuje się, że warzywo może być skuteczne w zapobieganiu różnych rodzajów nowotworu.
Choć powszechnie wiadomo, iż siedzący tryb życia to najprostszy sposób na przyspieszenie procesu starzenia się i ułatwienie rozwoju wielu chorób, w tym raka, ciągle nie chcemy ćwiczyć.
W 2012 roku zdiagnozowano ponad 14 mln nowych przypadków nowotworów i szacuje się, że do 2025 roku na jakiś rodzaj raka będzie zapadało nawet 20 milionów ludzi rocznie.
Mężczyźni, którzy prowadzą siedzący tryb życia, doświadczają wyższego ryzyka nawracających polipów jelita grubego.