Kobiety, które stosują chemiczne produkty do prostowania włosów, są bardziej narażone na raka macicy w porównaniu z kobietami, które ich nie używają.
Przerywany post zyskuje popularność jako skuteczny sposób na zyskanie ładnej sylwetki i ochronę przed różnymi chorobami (np. cukrzycą). Jak się okazuje, takie postępowanie może również pomóc w walce z rakiem, a także w zapobieganiu nowotworom.
Otyłość jest czynnikiem ryzyka kilkunastu różnych nowotworów. Z nowych danych wynika, że może mieć związek z 4 proc. wszystkich przypadków guzów rakowych.
Nowotwór jest jedną z głównych przyczyn śmierci w wymiarze globalnym. Jeśli chodzi o przyczyny choroby, wskazuje się zarówno czynniki genetyczne, jak i środowiskowe, w tym styl życia. W związku z rakiem powstało też wiele mitów, zobacz, co - pomimo niektórych popularnych przekonań - nie powoduje rozwoju choroby.
Popularny lek, stosowany zwykle przy przeziębieniach i na bóle głowy, może mieć antyrakowe właściwości. Kolejne testy dowodzą, że kwas acetylosalicylowy może uchronić przed nowotworem.
Mówi się, że w pewnym wieku ludziom „buzują hormony" i dlatego są oni bardziej aktywni seksualnie, ale okazuje się, że to nie hormony w najwyższej mierze odpowiadają za naszą seksualność.
Choroba Parkinsona może zwiększać ryzyko aż kilkunastu nowotworów, między innymi w tym chłoniaka, białaczkę, raka okrężnicy, nerek, płuc, mózgu, raka szyjki macicy, prostaty i skóry.
Kwas acetylosalicylowy to jeden z najłatwiej dostępnych i powszechnie używanych leków na ból i gorączkę, może mieć także inne zastosowanie - okazuje się, że zmniejsza ryzyko raka w przypadku otyłości.
Zadbaj o odpowiednią wagę już dzisiaj, bo nadmiar kilogramów może się „zemścić" na starość - ci, którzy w średnim wieku cechują się zbyt wysokim wskaźnikiem masy ciała, mają aż o 80 proc. wyższe ryzyko zachorowania na Alzheimera.
Badania krwi pozwolą na wczesne wykrycie różnych form raka. Wystarczy na ich podstawie ocenić określone fragmenty DNA, by ustalić mozliwość występowania choroby.
T. gondii, jednokomórkowe pasożyty znajdujące się w jelitach wielu zwierząt stałocieplnych, a najczęściej u kotów, mają właściwości antynowotworowe . Uczeni sądzą, że dają możliwość opracowania skutecznego leku na raka.
Zespół niemieckich i włoskich naukowców opracował peptydy oddziałujące na powierzchnię międzyfazową białko-białko enzymu, odgrywającą kluczową rolę w syntezie DNA, która ma zasadnicze znaczenie w rozwoju nowotworu. Naukowcy stworzyli peptydy, które oddziałują poprzez nowy mechanizm inhibicyjny i ograniczają rozwój nowotworu w lekoopornych komórkach nowotworowych jajników.
Coraz więcej kobiet, u których wykryto predyspozycje genetyczne do raka piersi i jajników decyduje się na usunięcie piersi i jajników po to aby uchronić się przed rakiem- donosi Reuter.
Kobiet chore na cukrzycę są bardziej narażone na zachorowanie na raka, wykazały nowe badania.