W trakcie chłodnych miesięcy, ogrzewanie mieszkania pochłania dużo energii, a to z kolei przekłada się na wysokość rachunków. Dlatego też warto poznać kilka prostych zasad związanych z eksploatacją ciepła w mieszkaniu. Eksperci kampanii Warszawskie Ciepło podpowiadają, jak efektywnie gospodarować ciepłem i ograniczyć jego straty.
Płacąc za gaz, energię lub regulując inne rachunki możesz skorzystać z wielu możliwości. O czym warto pamiętać wybierając tzw. okienko kasowe? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina jak bezpiecznie dokonywać płatności przy pomocy pośredników.
Już 78 proc. Polaków ma konto bankowe, ale nadal spora grupa obywateli wykazuje nieufność wobec obrotu bezgotówkowego - dowodzi badanie zlecone przez NBP.
Najtańszym sposobem opłacania rachunków za gaz, telefon czy prąd jest skorzystanie z bankowości internetowej. Tanio można je zapłacić również w kasie osiedlowego marketu. Zdecydowanie najdroższa opcja to przelew w bankowym okienku - informuje portal bankier.pl.
Okienko pocztowe, przelew bankowy, agencja pośrednictwa finansowego – możliwości uregulowania naszych zobowiązań jest wiele. Przekonujemy się również do innych, nowych form – tak wynika z najnowszych badań UOKiK.
Komputery i internet są obecne niemal we wszystkich dziedzinach życia, wiele osób nie wyobraża sobie załatwiania codziennych obowiązków bez ich pomocy. Z rosnącej popularności internetu coraz chętniej korzystają różne instytucje, np. banki
Jeszcze w pierwszym kwartale 2008 roku Krajowa Izba Rozliczeniowa chce uruchomić usługę EBPP - Elektronicznej Prezentacji i Płatności Rachunków. Pozwoli ona na wyeliminowanie papierowych faktur oraz umożliwi szybką realizację płatności za energię elektryczną, gaz, telefon czy mieszkanie za pośrednictwem Internetu.
„Przeciętne polskie gospodarstwo domowe wydaje na telefonię komórkową 75 zł miesięcznie, a na energię 65 zł miesięcznie. Takie dysproporcje nie występują w żadnym z krajów Unii Europejskiej”, sądzą eksperci z PKPP Lewiatan.
Właściciel Makroffu, firmy do, której należy ogólnopolska sieć punktów płatniczych "Mini Opłaty" zostanie oskarżony o przywłaszczenie powierzonego mienia. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolność nawet na pięć lat, w przypadku przywłaszczenia mienia o dużej wartości wyrok może być dwa razy wyższy.
Banki prześcigają się w coraz to nowych pomysłach na utrzymanie dotychczasowych i zdobycie nowych klientów. Strategie poszczególnych instytucji różnią się w wielu szczegółach ale tak naprawdę te same pomysły na wzbogacenie oferty kont osobistych, które się już sprawdziły w przypadku jednych banków, powielane są przez kolejne. Można powiedzieć, że taka strategia jest gwarancją sukcesu na rynku, który przez długi jeszcze czas będzie miał znaczny potencjał wzrostowy, gdyż konta osobiste ma dopiero dwie trzecie Polaków.
Co miesiąc miliony rodzin reguluje rachunki za prąd, gaz czy telefon. Szacuje się, że w Polsce opłaca się około 50 - 70 mln faktur miesięcznie. Tylko około 10 procent opłat robione jest przez internet. Każdy przekaz gotówki obciążony jest prowizją. Dotychczas instytucją pierwszego wyboru dla przeciętnego klienta była Poczta Polska, jednak w ostatnim czasie do walki o rynek płatności masowych wkroczyły kolejne firmy. Można tam płacić taniej i szybciej. Bankier.pl porównał instytucje, które przyjmują rachunki i jednocześnie zapewniają ich bezpieczeństwo.