TVN, Volkswagen, PKO BP, Tesco, RMF, PZU – to tylko kilku z wizerunkowych liderów wyłonionych w piątej edycji badania Top Marka, przygotowanego przez miesięcznik „Press” i agencję informacyjną „Press-Service Monitoring Mediów”. W tegorocznym zestawieniu objęto analizą 280 tysięcy publikacji prasowych.
Ponad 56 mln zł będą musiały zapłacić Powszechny Zakład Ubezpieczeń oraz Maximus Broker za zawarcie porozumienia ograniczającego konkurencję. Niedozwolona współpraca dotyczyła ubezpieczeń grupowych dzieci i młodzieży oraz pracowników placówek oświatowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
PZU na Życie w zakresie grupowych ubezpieczeń pracowniczych naruszał konkurencję – uznał Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, potwierdzając wcześniejszą decyzję UOKiK. Utrzymana została również kara 50 mln złotych nałożona na przedsiębiorcę. Wyrok sądu dotyczy decyzji UOKiK z października 2007 roku. Ustalono wówczas, że PZU na Życie wykorzystując swoją pozycję na rynku grupowych ubezpieczeń pracowniczych na życie, utrudnia pracodawcom skorzystanie z oferty jej konkurentów.
Przyjęta przez PZU Życie definicja zawału serca mogła uniemożliwiać ubezpieczonym wypłatę odszkodowania – uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i nałożył na firmę karę w wysokości blisko 4 mln zł. Zakwestionowane przez Urząd postanowienia ubezpieczyciel stosował w umowach na życie przez prawie trzy lata.
Firma badawcza Gemius SA, na zlecenie Towarzystwa Ubezpieczeniowego Allianz, sprawdziła, jak kształtuje się gotowość polskich internautów do zakupu polisy online. Badanie gemiusInsight, będące analizą treści pojawiających się w internecie, pozwoliło określić zarówno zastrzeżenia, jak i oczekiwania użytkowników sieci wobec dokonywania tego typu transakcji.
Grupa PZU już wkrótce dołączy do dream teamu tworzonego od ubiegłego roku przez Pocztę Polską oraz PKO BP. Okienka Poczty Polskiej mają być dla ubezpieczyciela trampoliną do zwiększenia sprzedaży - donosi "Puls Biznesu".
PZU i PKO BP współpracują w zakresie ubezpieczania kredytów i pożyczek hipotecznych. Ubezpieczenia te są produktami specyficznymi, funkcjonującymi jedynie na polskim rynku ubezpieczeniowym. Ochrona jest tymczasowa, nie obejmuje całego okresu kredytowania, a jedynie okres oczekiwania na prawomocny wpis hipoteki na rzecz banku do księgi wieczystej nieruchomości lub okres do momentu spłaty kredytowanego wkładu finansowego.