Operacje mające na celu utratę na wadze, takie jak bajpas żołądka, mogą prowadzić do niedoboru witamin, który może powodować utratę pamięci i dezorientację, niezdolność do koordynacji ruchów i inne problemy.
Bycie otyłym znacznie zwiększa rozwoju zaburzeń psychicznych. Dotyczy to wszystkich grup wiekowych, przy czym kobiety są bardziej narażone niż mężczyźni, ostrzegają eksperci z Uniwersytetu Medycznego w Wiedniu.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) niedawno wyodrębniła nowe zaburzenie związane z zespołem stresu pourazowego (post-traumatic stress disorder, PTSD) - złożony zespół stresu pourazowego (CPTSD). Międzynarodowy zespół z udziałem Uniwersytetu w Zurychu wymienił objawy diagnozy takiej choroby i wydał wytyczne dotyczące leczenia.
Uczeni z Johns Hopkins University odkryli, że jedzenie przetworzonego mięsa może sprzyjać pojawianiu się objawów chorób psychicznych.
Badacz z Uniwersytetu w Maastricht jest zdania, że nie powinniśmy używać terminu „schizofrenia" - oznaczającego nie dającą nadziei przewlekłą chorobę, lepiej brzmiałby np. syndrom psychotyczny. W Japonii i Korei Południowej już zrezygnowano w określenia „schizofrenia".
Alfred Hitchcock był wielki. "Hitchcock" wielki z pewnością nie jest. Dzieło opowiada o pracy Alfreda Hitchcocka nad słynną "Psychozą", skupia się na przekonywaniu szefów studia do projektu i zdobywaniu przez reżysera funduszy oraz na jego relacjach z żoną, Almą Reville.
Skutkiem ubocznym przyjmowania niektórych leków może być stosowanie przemocy. Tak wynika z badań, których rezultaty opublikowano w Plos One (internetowe czasopismo naukowe).
Nowe badania pokazują, że terapie, jakie podejmują pacjenci po diagnozie choroby Parkinsona, stanowią wskazówki, jak długo chorzy będą żyć.