Jesień zagościła już u nas na dobre i jak na razie nigdzie się nie wybiera. Są wśród nas tacy, którzy przywykli do jej kaprysów i potrafią dostrzec w niej urok lecz zdecydowana większość z nas wraca wspomnieniami do lata, z sentymentem spoglądając na lekką garderobę. A jesień - jak to jesień - nie rozpieszcza i lubi płatać figle. Warto więc zadbać o swoją odporność i oprócz założenia grubego swetra, wcielić w życie kilka niezastąpionych rad.
Wraz z nadejściem jesieni zaczynamy odczuwać większe przygnębienie oraz apatię. Utrzymujące się osłabienie organizmu, spadek koncentracji i wahania nastroju mogą doprowadzić nawet do depresji. Aby tego uniknąć, wystarczy zastosować kilka prostych sposobów na obronę przed jesienną melancholią.
Gorsze samopoczucie, niechęć do wychodzenia z domu i silna potrzeba ukrycia się przed światem. Brak potrzeby kontaktu z innymi osobami. Depresja. Zrób krok, by wyprzedzić poważne konsekwencje choroby. Szukaj i domagaj się pomocy! Nie musisz być sam z chorobą!
Rząd zdecydował o ustanowieniu narodowego programu ochrony zdrowia psychicznego, który będzie realizowany w latach 2011-2015. Będzie to pierwszy taki program poświęcony problematyce zdrowia psychicznego.
Pościel to element dobrego snu. Sen wpływa na kondycję psychiczną, odpoczynek mózgu i mięśni, gromadzenie energii. Pościel wełniana zapewnia komfort snu, wypoczynku a także, z czego nie każdy zdaje sobie sprawę - posiada właściwości terapeutyczne i rehabilitacyjne.
Jak sobie radzić z codzienną presją psychiczną, podpowiadają eksperci Ogólnopolskiego Programu Zmiany Postaw wobec Psychiatrii "Odnaleźć siebie".
Z powodu poważnych chorób psychicznych cierpi ponad 50 milionów ludzi na całym świecie. Choroba nie wybiera, dotyka ludzi na wszystkich kontynentach i we wszystkich kulturach. Obchodzony od 1992 roku Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego skupia w tym roku uwagę na globalnym wymiarze zdrowia psychicznego.
Zamknij oczy i pomyśl o kimś, kto cię skrzywdził. Wyrzuć z siebie cały ból, rozgoryczenie i złość, którą czujesz do swego krzywdziciela. Wrzyj ze wściekłości, wrzeszcz, delektuj się gniewem. Poczuj jak łomocze ci serce, gotuje się krew, a twoje myśli podążają w najmroczniejsze strony.
Kiedy zostajemy wybudzeni ze snu, cierpi na tym nasze samopoczucie i zdrowie. Wykonywane już od samego rana roboty drogowe czy odgłosy pojazdów komunikacji miejskiej to tylko niektóre przykłady. Hałas wpływa destrukcyjnie na nasze samopoczucie, na układ nerwowy, ucho środkowe i wewnętrzne oraz inne narządy.
Każdemu z nas znane są emocje takie jak złość, zniecierpliwienie, czy irytacja. Wbrew temu, co można by sądzić te negatywne uczucia nie tylko utrudniają życie, ale i odgrywają w nim ważną rolę.
Czekoladę uwielbiamy wszyscy – poprawia nastrój, gdy dopada nas chandra, uzupełnia niedobory magnezu w organizmie, przede wszystkim jednak jest prawdziwym rarytasem dla smakoszy słodyczy. Ten pyszny, ale i kaloryczny przysmak doczekał się nawet własnej dziedziny nauki – czekologii…
Z badań przeprowadzonych przez naukowców z University School of Public Health wynika, iż nie tylko aktywność fizyczna ma korzystny wpływ na jakość i długość życia.
Niedawno opublikowane badania dowodzą, żę starsi ludzie cierpiący na nieuleczalne choroby takie jak rak czy choroby serca, są w stanie zaakceptować większy ból czy nawet niepełnosprawność ruchowąjako wynik leczenia, ale kategorycznie odrzucają możliwość pogorszenia się stanu ich umysłu.