Bawią nas urocze zwierzęta, szczególną sympatią darzymy słodkie dzieci i wolimy ładniejsze samochody. Zobacz, dlaczego rozczulamy się nad tym, co wydaje nam się urokliwe.
Bożonarodzeniowe rośliny na pewno nadają mieszkaniu piękniejszy wygląd, a dbałość o nie jest dla wielu ludzi bardzo przyjemnym zajęciem. Domowa estetyka uzyskana dzięki nim może mieć jednak wysoki koszt - niektóre z tych roślin zagrażają domowym zwierzakom.
Spacer z psem to przede wszystkim budowanie więzi z pupilem, poczucia bezpieczeństwa oraz sposób na rozładowanie energii. Jak spacerować z psem to wbrew pozorom proste pytanie, ale jak się okazuje, odpowiedź może nas zaskoczyć.
Osoby, kóre posiadają zwierzę, są bardziej towarzyskie i mają liczniejsze grono przyjaciół.
Psy potrafią odpowiednio interpretować stany emocjonalne ludzi i innych zwierząt.
W wielu polskich domach mieszkają psy i koty, które stają się ważnymi „członkami rodziny". Wielu seniorów, i tych samotnych, i tych pozostających w związku, także posiada czworonoga. Oto kilka faktów i mitów dotyczących wzajemnego wpływu zwierząt i osób starszych.
Jeśli sprzyjają temu okoliczności, warto zastanowić się nad powiększeniem rodziny o psa. Dzięki temu maluch będzie bardziej chroniony przed alergią.
Czipowanie, promocja adopcji oraz kontrola nad wszelkiego rodzaju przytuliskami – to według Wandy Dejnarowicz, wieloletniej dyrektor schroniska Na Paluchu, klucz do poprawy losu bezpańskich zwierząt. Jej recepta jest zbieżna z propozycjami wysuwanymi od wielu miesięcy przez NIK.
Jeśli jesteś typem podróżnika lubiącym zwiedzanie, zaplanowanie wakacji z psem może być dużym wyzwaniem. Wiele europejskich miast wychodzi jednak naprzeciw dylematowi właścicieli czworonogów i otwiera przed nimi drzwi do wielu popularnych atrakcji. Poniżej przedstawiamy kilka atrakcyjnych miejsc, do których można wejść razem z czworonożnym pupilem.
Krople do oczu osłabiają rozwój zaćmy u psów, więc mogą okazać się pierwszym krokiem do opracowania leku, który można leczyć tę chorobę lub jej zapobiec u ludzi.
W Polsce liczba bezdomnych psów sięga nawet 300 tysięcy. Wiele z nich zostało porzuconych przez swoich właścicieli. Aby nie dochodziło do takich sytuacji, w planowanej nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt ma pojawić się wymóg czipowania czworonogów i zapisywania danych zwierząt oraz ich właścicieli w centralnym rejestrze. Prace nad nowelą trwają od kilku lat.
Dzień Psa to stosunkowo nowe święto. W 2007 roku zostało "wymyślone" przez redakcję czasopisma „Przyjaciel Pies”. Data 1 lipca nie jest przypadkowa - to właśnie teraz zaczyna się okres, w którym wyrzucanych jest wiele psów, choćby dlatego że stanowią przeszkodę w wakacyjnych planach.
Rasa psa może mieć znaczenie dla potencjalnego właściciela ze względu na pewne różnice w poziomie energii reprezentowanej przez określone czworonogi. Poza tym znaczenie mają inne czynniki. Przykładowo, nie powinien mieć doga, ktoś, kto mieszka w kawalerce, ani opiekować się śliniącym się buldogiem osoba cierpiąca na alergię.
Z roku na rok przybywa porzucanych zwierząt. Ich liczba wzrosła od 2005 r. o ponad 25 procent. Na szczęście wzrasta też liczba adopcji. Najwyższa Izba Kontroli od wielu lat interesuje się problemem opieki nad bezdomnymi zwierzętami. A wnioski z tych kontroli są niepokojące, wskazują bowiem że opieka nad bezdomnymi zwierzętami budzi co najmniej poważne zastrzeżenia.
Zwierzęta potrafią wyczuć to, czego nie wskażą najdokładniejsze maszyny. Wyszkolono psa, który potrafi wyczuć raka prostaty i czyni to z prawie stuprocentową dokładnością.