Posiadanie różnych grup przyjaciół poprawia samopoczucie i spójność społeczną.
Polacy preferują spędzanie czasu w wąskim gronie najbliższych – rodziny i/lub przyjaciół, zazwyczaj też właśnie wśród nich przebywają w wolnych chwilach. Tylko co czternasty lubi spędzać czas samotnie – wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS. Samotne spędzanie czasu wolnego zdecydowanie częściej deklarują osoby starsze.
Dzień Babci i Dzień Dziadka to doskonała okazja, aby przyjrzeć się bliżej stylowi życia osób po 55 roku życia w Polsce. Czy nasi seniorzy są szczęśliwi? Jakie wartości są dla nich najcenniejsze? Jak widzą swoją przyszłość? Na te i inne pytania odpowiadają wyniki badania zrealizowanego przez KB Pretendent.
Większość z nas wie, że posiadanie prawdziwych przyjaciół wzbogaca życie, teraz jednak do zawierania przyjaźni zachęcają także wyniki badań naukowych – okazało się, że dzięki pielęgnowaniu przyjaźni przedłużamy sobie życie.
Jak twierdzą badacze z Temple University, aktywne życie religijne ma dodatni wpływ na zdrowie psychiczne kobiet. Wyniki najnowszych badań amerykańskich w tym zakresie zostały opublikowane w „Social Psychiatry and Psychiatric Epidemiology”.
W Niemczech istnieje już telewizja dotycząca małżeństwa, seksu, czy urodzin. Nadszedł czas na pokazanie śmierci i mody pogrzebowej, wkrótce – za pośrednictwem telewizji o nazwie Etos TV - niemieccy widzowie będą mogli obejrzeć programy dotyczące cmentarzy, trendów pogrzebowych oraz ocenić najnowsze modele trumien.
Przyjaciele Cheta Fitcha z Oregonu otrzymali od niego kartki ze świątecznymi życzeniami i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ich znajomy nie żyje...
Większość Polaków uważa, że ufać można tylko temu, kogo się dobrze poznało, jednak badani nie znający poza swoją rodziną żadnej osoby, której serdeczności i życzliwości mogliby być pewni, pozostają w mniejszości. Co czwarty uczestnik sondażu przeprowadzonego przez CBOS odpowiedział, że w jego otoczeniu jest wiele osób, w których przychylność nie wątpi.