Idzie jesień a razem z nią pluchy, szarugi coraz to chłodniejsze dni i zbliżające się przesilenie jesienno-zimowe. Na samą myśl chce się zostać w domu pod ciepłym kocem i nie wychodzić spod niego aż do wiosny.
Jesień i zima to czas, kiedy najczęściej chorujemy, dopada nas grypa i katar. Sok z malin jest w dalszym ciągu, tak jak bywało za czasów naszych prababek, najskuteczniejszym i najzdrowszym lekiem na pierwsze symptomy przeziębienia.
Według danych IMS Health, całkowita wartość rynku farmaceutycznego w Polsce w okresie styczeń 2007 - sierpień 2007 roku wzrosła o 7,9 procent w porównaniu do takiego samego okresu w roku 2006 i osiągnęła wartość 10,5 mld złotych.
Każdy ból pojawiający się w okolicy serca wywołuje niepokój i lęk. Na szczęście w większości przypadków bóle w klatce piersiowej nie są oznaką poważnej choroby, choć oczywiście nie powinny być lekceważone. Dlaczego czasem kłuje nas „w sercu”?
W leczeniu ostrych stanów zapalnych z intensywnym suchym kaszlem, zapalenia oskrzeli, gardła i krtani, kaszlu opłucnowego oraz grypy i stanów grypopodobnych pomocne, obok farmaceutyków, mogą okazać się naturalne środki.
W sklepach i na straganach pojawiła się właśnie żurawina: małe, czerwone kuleczki, wyglądające niepozornie, ale będące prawdziwą skarbnicą dobroczynnych składników. Dlaczego warto ją jadać?
Jesienny chłód i brak słońca to czas, kiedy powinniśmy szczególnie zadbać o nasze zdrowie. Nie sięgajmy po leki, uprzedźmy chorobę – pomóc może sok aroniowy.
Zbliża się jesień, sezon, w którym tysiące Polaków cierpią z powodu złego samopoczucia, kataru, kaszlu, bólów głowy i gardła, podwyższonej temperatury. Jest to okres wzmożonych zachorowań na grypę i infekcji górnych dróg oddechowych.
Nadchodzi jesień, czas wzmożonej aktywności wirusa grypy. Niewłaściwie leczona grypa może prowadzić do bardzo przykrych powikłań. Istnieje jednak sposób, by zabezpieczyć się przed tym nieprzyjemnym wirusem – wystarczy się zaszczepić.
Nieuchronnie zbliża się czas jesienno – zimowych infekcji, które niestety czasem muszą być leczone antybiotykami. Leki te mają zarówno zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników, a wokół ich stosowania narosło już mnóstwo mitów. O czym więc trzeba pamiętać zażywając antybiotyk?
Przeziębienie jest zakażeniem górnych dróg oddechowych, czyli wirusowym zapalenie błony śluzowej gardła, nosa, krtani. Wywoływane jest przez ponad 200 wirusów, są to najczęściej: rinowirusy, koronawirusy i adenowirusy, nierzadko do zachorowania przyczyniają się wirusy pagrypy, tj. wirusy RS (respiratory syncytial virus). Proces chorobowy rozpoczyna się stopniowo dwa, trzy dni po zakażeniu wirusem.
Jak podaje seniorjournal.com, naukowcy ze Stanów Zjednoczonych przeprowadzili badania, z których wynika, że większe kłopoty z pamięcią mają ludzie zestresowani niż osoby radosne. Dane te będą wykorzystywane do wczesnego diagnozowania choroby Alzheimera.
Grypa jest ostrą, zaraźliwą chorobą układu oddechowego. Powoduje ją RNA wirusów z rodziny Orthomyxoviridae. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) rocznie zapada na tę chorobę około 100 milionów ludzi, z czego umiera od 500 tysięcy do 1 miliona. Choroba najczęściej atakuje w porze jesiennej, wczesną zimą i podczas przesilenia wiosennego.
Rozpoczynający się za ilka dni marzec jest miesiącem, w którym stajemy się szczególnie podatni na infekcje górnych dróg oddechowych. Obserwowane w tym roku anomalie pogodowe i częste zmiany temperatur dodatkowo sprzyjają rozwojowi infekcji. Zima i wczesna wiosna jest to czas występowania drugiej, po jesiennej, fali wirusowych infekcji górnych dróg oddechowych (przeziębień), często niesłusznie traktowanych jako "epidemia" grypy - mówi prof. Jan Zieliński, Koordynator Programu "Głęboki Oddech". Bakterie i wirusy przenikając przez błonę śluzową, atakują w pierwszej kolejności nos, gardło i krtań.
Choć medycyna robi wielkie postępy, a naukowcy wciąż opracowują nowe szczepionki i leki, nie sposób całkowicie wyeliminować ryzyko choroby. Jesień i zima to okres sprzyjający różnorodnym infekcjom przeczytaj, co możesz zrobić, aby zminimalizować prawdopodobieństwo zachorowania.