W największym jak dotąd prospektywnym badaniu klinicznym zakażeń dolnych dróg oddechowych badacze ujawnili ogromne zróżnicowanie przepisywania antybiotyków w krajach Europy.
Kłopoty ze snem mają negatywny wpływ nie tylko na sposób naszego funkcjonowania za dnia, naukowcy odkryli bezpośredni związek między zaburzeniami snu i niektórymi kłopotami ze zdrowiem. Jeśli bezsenność stanowi problem nie sporadyczny, ale regularny lub permanentny, może być nie tylko objawem chorób somatycznych i psychicznych lecz także współprzyczyną pojawienia różnorodnych dolegliwości.
Skarżysz się na brak odporności, często się przeziębiasz, do tego dokuczają ci nawracające infekcje i masz już dość ciągłego łykania kolejnych lekarstw? Możesz to zmienić - sięgnij po lekarstwo, który dała nam sama natura - żurawinę. Do niedawna znana w Polsce tylko nielicznym smakoszom, obecnie przebojem zdobywa rynek.
W krajach Europy Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych, po kilkudziesięciu latach królowania leków syntetycznych, ponad połowa pacjentów korzysta dzisiaj z porad lekarzy medycyny naturalnej, lub wykorzystuje naturalne środki lecznicze w profilaktyce. W te najnowsze, światowe trendy zdrowotne wpisują się zioła, m. in. mięta pieprzowa, która jest składnikiem wielu preparatów wspomagających leczenie dolegliwości żołądkowych.
Wiosna niesie za sobą ponad czterokrotnie wyższe ryzyko zachorowania na infekcje górnych dróg oddechowych, niż jesień. Co robić, aby wzmocnić układ immunologiczny i ograniczyć możliwość wiosennego przeziębienia?
Zdecydowana większość Polaków (72%) przynajmniej raz w roku cierpi na dolegliwości związane z grypą i przeziębieniem - wynika z badania OTC Track realizowanego przez TNS OBOP. Kobiety chorują częściej (77%) niż mężczyźni (67%).
Jak wynika z badania OTC Track realizowanego przez TNS OBOP zdecydowana większość Polaków (72%) przynajmniej raz w roku cierpi na dolegliwości związane z grypą i przeziębieniem. Częściej są to ludzie młodzi, mający 0d 15 do 40 lat.
Kapusta kiszona stanowi niezwykle bogate źródło witamin z grupy B, witamin C, K, a także żelaza, potasu, wapnia i błonnika. Okazuje się zatem być świetnym sposobem na wzmocnienie organizmu na czas zwiększonej zachorowalności na grypę i dużego prawdopodobieństwa przeziębienia.
Tylko w jednym tygodniu - od 16 do 22 stycznia - w Polsce zanotowano 47 tys. 325 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. W ubiegłym roku o tej samej porze chorowało tylko 13 tys. 122 Polaków.
Każdy zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie wywołuje mroźna pogoda. Zimne wiatry nierzadko powodują pojawienie się kataru i przeziębienia, a oblodzone chodniki zwiększają ryzyko upadku i złamań. To jednak nie wszystko, ziąb na dworze – szczególnie w przypadku osób starszych - może spowodować inne zagrożenia, których nawet nie jesteśmy świadomi.
U osób, które sypiają mniej niż siedem godzin na dobę, notuje się nawet trzykrotnie większe ryzyko przeziębień w porównaniu do przesypiających osiem godzin i dłużej.
Olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym antyseptykiem, wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwgrzybiczne, antywirusowe. Stosowany jest przy różnorodnych dolegliwościach: zapaleniu dziąseł, opryszczce, przeziębieniu, poparzeniach, zakażeniach, etc.
Grypa czy przeziębienie o tej porze może dopaść każdego z nas i każdy z nas ma swoje ulubione, przekazywane często z pokolenia na pokolenie, sposoby walki z tymi chorobami.
O skutkach nadużywania alkoholu pisano już wiele, teraz jego efektom u osób dojrzałych przyjrzeli się naukowcy z Cleveland Clinic, pisze washingtonpost.com.
Pachnący, kuszący, słodki, o niepowtarzalnym smaku. Rozgrzewa, poprawia nastrój, jest niezastąpiony, gdy zmarzniemy na zimowym spacerze albo podczas sylwestrowej zabawy „pod chmurką”. Jak przygotować dobry grzaniec?