Nie czujemy się dziś bezpiecznie ani w metropoliach, ani w mniejszych miejscowościach, dlatego kursy samoobrony dla kobiet cieszą się wzrastającą popularnością. Na szkolenie zgłaszają się panie w różnym wieku - wśród czterystu uczestniczek kursu prowadzonego przez straż miejską w Bielawie znalazły się zarówno nastolatki, jak i seniorki. Coraz więcej pań chce nabyć umiejętności, dzięki którym będą mogły czuć się pewniej i wyjść cało z opresji.
Według danych zebranych przez japoński dziennik "Tokyo Shimbun" tamtejsi seniorzy coraz częściej popadają w konflikt z prawem.
Internet jest coraz częściej obecny w naszym życiu – wielu z nas już nie wyobraża sobie bez niego życia. Zawieramy tu nowe znajomości, robimy zakupy, załatwiamy formalności, dokonujemy płatności… Sieć jest potrzebna i wygodna, bywa jednak niebezpieczna, bo możemy tu utracić to, co najważniejsze – tożsamość.
Policja alarmuje – w okresie letnim nasilają się przestępstwa związane z okradaniem i wyłudzaniem pieniędzy od osób starszych. Najczęściej oszuści podają się za pracowników spółdzielni, gazowni czy zakładu energetycznego.
Z najnowszego badania CBOS wynika, że 53 procent ankietowanych twierdzi, że Polska jest krajem, w którym czuje się bezpiecznie. 43 procent respondentów było przeciwnego zdania. Badanie pokazuje, że najbezpieczniej czują się u siebie mieszkańcy wsi oraz mniejszych miast.
Chiny, w których w ciągu roku wykonuje się około 5,000 transplantacji rocznie, znajdują się w światowej czołówce pod względem ilość tego typu zbiegów. Niestety poza dobrze rozwiniętym systemem opieki zdrowotnej, w Chinach funkcjonuje również nielegalny rynek ludzkich organów.
Naukowcy niemieccy, po przeprowadzeniu badań, doszli do wniosku, że w starzejącym się społeczeństwie wzrasta liczba przestępców w wieku seniorskim.
Właściciel Makroffu, firmy do, której należy ogólnopolska sieć punktów płatniczych "Mini Opłaty" zostanie oskarżony o przywłaszczenie powierzonego mienia. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolność nawet na pięć lat, w przypadku przywłaszczenia mienia o dużej wartości wyrok może być dwa razy wyższy.
Kilkaset przesłuchanych osób. Kilkanaście zatrzymanych w całym kraju. Kilku lekarzy i kilkoro pacjentów z postawionymi zarzutami. To pierwsze efekty śledztwa prowadzonego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. 20 zarzutów, w tym zabójstwa, Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła Mirosławowi G., ordynatorowi Kliniki Kardiochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA.
Japońscy emeryci są stanowią bardzo liczną grupę społeczną Kraju Kwitnącej Wiśni. Wśród nich wielu wstępuje na drogę konfliktu z prawem. Najczęściej są to oszustwa podatkowe i ubezpieczeniowe, drobne kradzieże, czy wykroczenia drogowe.
92-letnia kobieta z Atlanty w amerykańskim stanie Georgia otworzyła ogień z broni palnej do policjantów, którzy przyszli do niej z nakazem dokonania rewizji. Istniało podejrzenie, że staruszka przetrzymuje w domu narkotyki. Na atak funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem. Kobieta zginęła na miejscu.
Kobietę prowadzącą przez Internet sprzedaż leków wydawanych na receptę zatrzymała policja w Grudziądzu (Kujawsko-Pomorskie). Grożą jej nawet dwa lata więzienia.
54-letnia pielęgniarka z Berlina została oskarżona o zamordowanie dwóch ciężko chorych pacjentów. Siostra twierdzi, że skróciła życie umierającym z litości i współczucia dla cierpiących, jednak prokuratura nie daje wiary wyjaśnieniom i uważa, że czyn 54-latki to zwykłe morderstwo.
79-letnia staruszka została aresztowana w Chicago po tym, jak używając zabawkowej broni próbowała obrabować bank.
W Warszawie, 67-letnia klientka sklepu, widząc złodziejkę przecinającą torbę i wyjmującą portfel innej kobiecie, zareagowała i odebrała skradzioną zawartość. Złodziejka została przekazana policjantom, przybyłym na miejsce po wszczęciu alarmu przez odważną, starszą kobietę.