Często z braku czasu sięgamy po słodycze czy inne śmieciowe jedzenie. Takie nawyki nie przyniosą nam jednak nic dobrego, a na pewno nie pomogą w utrzymaniu szczupłej sylwetki. Zamiast nich warto postawić na możliwie naturalne i szybkie w przygotowaniu produkty.
Koniec roku to zwykle czas podsumowań i postanowień. Nowy Rok często traktujemy jak „nowe otwarcie". Dotyczy to różnych dziedzin życia, ale najczęściej obiecujemy sobie w większym stopniu o siebie zadbać, tj. być bardziej aktywnymi fizycznie i stosować zdrową dietę. Jeśli więc postanawiasz przyjąć lepszy jadłospis i schudnąć, zobacz, jak konkretnie to zrobić.
Odprężasz się przed telewizorem przy ulubionym programie i przekąskach? To może prowadzić do przejadania się i niszczyć twoje dietetyczne wysiłki.
Nocne podjadanie zniweczy największy wysiłki dietetyczne i treningowe. Jedzenie o późnych porach spowalnia swój metabolizm i powoduje większy wzrost masy ciała niż posiłki spożywane w ciągu dnia. Przeczytaj pięć porad, które pomogą ci uwolnić się od tego zgubnego dla sylwetki i samopoczucia nawyku.
Nie masz czasu na specjalne treningi, układanie diety, czy korzystanie z ośrodków Spa? Nie szkodzi. Wystarczy parę chwil, by zapewnić sobie lepsze samopoczucie. Kilka minut na zadbanie o siebie zrobi zauważalną różnicę.
Środa Popielcowa rozpoczyna w kalendarzu chrześcijańskim czterdziestodniowy okres postu. Tradycyjnie osoby religijne podejmują postanowienia, które mają stanowić element dobrego przeżywania tego okresu i przygotowania się do Wielkanocy. Użytkownicy Twittera sporządzili listę propozycji wyrzeczeń.
Chipsy, dania z fast foodów, batoniki - aż trzech na czterech Polaków regularnie podjada niezdrowe przekąski. Mimo, że blisko połowa z nas (45 proc.) ma wyrzuty sumienia, a co czwarty Polak chowa się przed bliskimi i przyjaciółmi podjadając tuczące smakołyki, nie mamy na tyle silnej woli, by zmienić te przyzwyczajenia.
Przyrost masy ciała w niedzielę lub poniedziałek jest standardowym zjawiskiem, mówią uczeni.
Nawet jeśli nie zaczynasz dnia wraz ze wschodem słońca, po południu odczuwasz zmęczenie? Nie dajesz rady wypełnić wszystkich obowiązków, bo po prostu brakuje ci energii? Nie potrafisz rozłożyć sił na cały dzień? Być może powód jest prostszy niż myślisz. Zdarza się, ze sami sobie niepotrzebnie zabieramy zasoby energii.
Dobrze wychowani ludzi częściej wybierają mniej zdrową żywność, aby nie urazić kogoś z nadwagą.
Niemal każdy choć raz obiecywał sobie, że od określonej daty (następnego dnia, kolejnego miesiąca, nowego roku) przejdzie na zdrowszą dietę. Niewielu ludziom jednak udaje się dotrzymać obietnic. Tymczasem, jak wskazują uczeni, kilka małych sztuczek może zrobić różnicę i ułatwić uzyskanie wymarzonych efektów odchudzania.
Jeszcze na początku ubiegłego wieku jogurty uchodziły za lekarstwo i sprzedawano je w aptekach. Teraz te przetwory mleczne dostępne są w każdym sklepie spożywczym i coraz chętniej po nie sięgamy. Związek Polskich Przetwórców Mleka chce przypomnieć Polakom o korzyściach dla naszego zdrowia, płynących ze spożywania jogurtu, stąd też kampania „Jogurt na dobry dzień”.
Niewielu jest szczęśliwców, którzy nie mają trudności z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Pozostałym pozostają nieustanne zmagania ze zbędnymi kilogramami. Zamiast kolejnych diet warto jednak pomyśleć o zmianie nawyków żywieniowych. Przy odrobinie wysiłku, konsekwencji i samozaparciu przybliżymy się do wymarzonej sylwetki.
Każdego z nas od czasu do czasu dopada chęć zjedzenia między posiłkami jakiegoś smakołyku. Niestety w takich sytuacjach sięgamy po czekoladowe batoniki, chipsy czy inne niezdrowe, często wypełnione konserwantami przysmaki. Tymczasem jedzenie między posiłkami może być elementem zdrowego stylu życia, jednak pod warunkiem, że wybierzemy jedynie zdrowe przekąski.
Popcorn może być niebezpieczny dla zdrowia. Do tego przygotowywanego w mikrofali dodaje się diacetyl, który może skutkować zarostowym zapaleniem oskrzelików i chorobą Alzheimera.