Neurotyczni ludzie nierzadko są niezrównoważeni emocjonalnie, często odczuwają lęk i stres. Dlatego zwykle proponuje im się strategie, a nawet terapie, które pozwoliłyby osłabić wspomniane objawy i uwolnić od ciągłego niepokoju. Okazuje się jednak, że neurotyzm może „popłacać" - oznacza więsksze szanse na dłuższe życie.
Ciężkie przypadki łuszczycy oznaczają wyższe ryzyko przedwczesnej śmierci. Osoby z najpoważniejszą formą łuszczycy mogą mieć nawet dwukrotnie wyższe ryzyko śmierci w porównaniu do osób wolnych od tej choroby.
Picie czterech filiżanek kawy dziennie może zmniejszyć ryzyko przedwczesnej śmierci – twierdzą hiszpańscy uczeni.
Nowe badania wskazują, że umiarkowane raczenie się napojami wyskokowymi może sprzyjać długowieczności.
Kawa może przedłużyć życie, mówią brytyjscy i amerykańscy badacze. Już trzy filiżanki tego napoju dziennie dają duże korzyści dla zdrowia.
Od dawna wiadomo, że samotność nie sprzyja zdrowiu. Teraz badacze z Brigham Young University w Provo podają, że odczuwanie odizolowania sprzyja wcześnniejszej śmierci.
Nietrzymanie moczu to uciążliwa i wstydliwa dolegliwość, która przeszkadza w codziennym życiu. To jednak nie wszystko, z nowych badań wynika, że może wskazywać wcześniejszą śmierć.
Im bardziej zanieczyszczone środowisko, tym krótsza jest oczekiwana długość życia, ostrzegają duńscy uczeni.
Wirusowe zapalenie wątroby dotyczy 325 milionów ludzi na całym świecie. Trzeba więcej zrobić, aby zwalczać zagrożenia, na jakie narażona jest światowa populacja z powodu rozprzestrzeniania się wirusa tej choroby, apelują eksperci.
Otyłość może być bardziej niebezpieczna dla zdrowia niż palenie papierosów - z badań uczonych z Cleveland Clinic i z New York University School of Medicine wynika, że osoby otyłe tracą więcej lat życia w wyniku nadmiaru kilogramów niż osoby palące z powodu swojego nałogu.
Choć od lat powszechnie wiadomo, że papierosy rujnują zdrowie, ciągle stanowią dość popularny nałóg. Jak bardzo palenie niszczy organizm, można sobie wyobrazić spoglądając na statystyki, zgodnie z którymi papierosy są współodpowiedzialne za jedną na dziesięć śmierci.
Stan posiadania nie pozostaje bez wpływu na zdrowie. Ludzie biedni żyją krócej.
W nowym badaniu odkryto związek pomiędzy osłabieniem zmysłu węchu i wcześniejszą śmiercią.
Ból pleców i szyi mogą o kilkanaście procent zwiększyć ryzyko wcześniejszej śmierci z jakiegokolwiek powodu.
Sposób „prowadzenia się" ma wpływ na szanse na długowieczność. Chodzi tu przede wszystkim o dietę i sport, ale okazuje się, że istnieje też korealcja pomiędzy wiernością i dłuższym życiem.