Jeśli masz protezę zębową, to prawdopodobnie już wiesz, jak ważne jest codzienne dbanie o jej higienę. Ale czy to wystarczy? Co, gdy zamarzy ci się jeszcze bielszy uśmiech? Czy możliwe jest wybielenie protezy, tak jak wybiela się nasze prawdziwe zęby?
- Przecież nie widać, że brakuje mi dolnej szóstki – tak myśli wiele osób i zostawia lukę w uzębieniu. A tymczasem taki brak może mieć poważne konsekwencje – od deformacji uśmiechu po wysuwające się zęby, bóle głowy czy szumy uszne, nie mówiąc o innych komplikacjach, dotykających cały organizm.Od usunięcia szóstki do krzywego uśmiechu
Chociaż ruchoma proteza poprawia estetykę uśmiechu, nie zawsze poprawia samopoczucie osoby, która ją nosi. Bywa przyczyną dyskomfortu, problemów z samooceną i długiej listy problemów zdrowotnych. Dentyści jednak znaleźli na to rozwiązanie. Pomóc może przymocowanie protezy na stałe niewielkimi implantami.
Co zrobić, gdy w pewnym wieku zaczyna nam brakować zębów i stajemy przed koniecznością wykonania protezy? Jaką wybrać, by jej użytkowanie było komfortowe, a pacjent uniknął krępujących sytuacji?
W dobie bardzo szybkiego postępu technologicznego, osiągnięcia medycyny są zdumiewające. Materiały, które po wprowadzeniu do organizmu nie zakłócają funkcjonowania tkanek, pozwalają nam na poddanie się zabiegom rekonstrukcyjnym bez ryzyka utraty zdrowia, co zdarzało się jeszcze 20-30 lat temu.
Dzięki nowoczesnym implantom stomatologicznym w jeden dzień można odbudować całkowite bezzębie u pacjenta. Także wszczepienie pojedynczego implantu nie wymaga już usuwania zdrowych zębów i narażania się na zbędny ból.