Wrocław, historycznie miasto pogranicza - wielu kultur, narodów oraz religii - powraca od pewnego czasu do swej wielusetletniej tradycji miasta tolerancji i dialogu. Praktycznym przejawem tego stanu rzeczy są wrocławskie wydarzenia i imprezy kulturalne eksponujące lokalne, regionalne, ponadregionalne, a także globalne dziedzictwo kulturowe. W odrodzoną we Wrocławiu tradycję interakcji i współdziałania ponad podziałami doskonale wpisuje się nadchodzący Festiwal Kultury Protestanckiej.
W środę 27 kwietnia zmarł David Wilkerson, pastor kościoła Times Square Church w Nowym Jorku pracujący z młodzieżą i ludźmi z marginesu społecznego, autor słynnej książki „Krzyż i sztylet". Pastor zginął w wypadku samochodowym.
Zgodnie ze statystykami znaczną większość ludzi na świecie stanowią osoby związane z jakąś religią. Jakkolwiek odmienność treści wierzeń bywa diametralna, w wielu z nich modlitwa stanowi główną formę kultu i rudymentarny rytuał. Każdy człowiek wychowany w danej wierze wie, jak brzmią podstawowe modlitwy, ale znajomość Ojcze Nasz, treści modlitw składających się na salat, czy form kadiszu nie wyczerpuje tematu. Jaki jest najlepszy sposób na modlitwę i co jest jej istotą, wskazują eksperci różnych wyznań.
W sobotę w Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej, została zainaugurowana czwarta edycja Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku (MATW). Uczestnicy wysłuchali wykładu rektora EWST dr hab. Wojciecha Szczerby, pt. "Protestantyzm? A cóż to za sekta?".
Polacy są bardzo przywiązani do tradycji. Nawet ci, którzy nie czują się związani z Kościołem, zwykle spędzają Wielkanoc, jak nakazuje zwyczaj - przy uroczystym śniadaniu, na którym podaje się biały barszcz, poświęcone uprzednio jajka, białą kiełbasę. Rodzima tradycja jest dobrze znana, chętnie wypełniamy rytuały i kultywujemy zwyczaje, jak jest jednak z wiedzą o sposobie spędzania Świąt za granicą?