Ponad 2 miliony mężczyzn w Polsce choruje na rozrost prostaty, schorzenie to dotyczy mężczyzn po 40. roku życia, choć należy zaznaczyć, że prawie połowa z nich ukończyła 50 lat. Jest to jedno z najpowszechniejszych schorzeń, a liczba osób nań cierpiących wciąż rośnie. Tylko dostatecznie wczesna diagnoza pozwala na skuteczną terapię i zminimalizowanie dolegliwości.
Środki chemiczne używane do produkcji opakowań żywności mogą prowadzić do chorób prostaty, twierdzą amerykańscy badacze. Naukowcy odkryli związek między działaniem śladowych nawet ilości bisfenolu A, środka powszechnie używanego do produkcji tworzyw sztucznych, a wystąpieniem raka prostaty u zwierząt.
Jeden ze składników piwa może chronić mężczyzn przed rozwojem nowotworu prostaty - wynika z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Oregońskim. Niestety ilość piwa, jaką należałoby wypić dziennie, by uzyskać lecznicze efekty, jest zbyt duża by jakikolwiek lekarz mógł ją polecić.
Doktor Dileep Chaurasia, indyjski profesor i specjalista w dziedzinie urologii stwierdził że obecnie problem nietrzymania moczu dotyczy co dziesiątej osoby powyżej 65-roku życia. W Indiach na tę dolegliwośc cierpi blisko 50 milionów ludzi.
Zastrzyk z jadu kiełbasianego (botoxu), podobny jak w przypadku wygładzania zmarszczek, może łagodzić objawy łagodnego przerostu prostaty, co znacznie poprawi jakość życia cierpiących na tę dolegliwość mężczyzn - takie wyniki badań zaprezentowało Amerykańskie Towarzystwo Urologiczne.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem