Moda na brody wróciła, chętnie noszą ją zarówno celebryci, jak i zwykli ludzie. Trendowi temu towarzyszy dyskusja nad wpływem brody na zdrowie.
Dostarczanie sobie odpowiedniej dawki witaminy E zmniejsza stres oksydacyjny w układzie odpornościowym.
Spożywanie alkoholu może sprawić, że skóra staje się bardziej wrażliwa na promieniowanie ultrafioletowe.
Spierzchnięte usta, przesuszone dłonie czy rumień na twarzy – to typowe zimowe problemy ze skórą wielu kobiet. Niskie temperatury i silny wiatr nie sprzyjają naszym dłoniom i twarzy. Jak ustrzec się zimowych kłopotów ze skórą, podpowiada doktor Marek Wasiluk, specjalista medycyny estetycznej.
Każdy z nas chce cieszyć się dobrym wzrokiem jak najdłużej. Z tego powodu powinniśmy zadbać o nasze oczy nieco troskliwej. Noszenie okularów przeciwsłonecznych, odpowiedni dobór sztucznego oświetlenia czy telewizora mogą tu nie wystarczyć. Nasz wzrok musimy chronić od wewnątrz, najlepiej stosując dietę bogatą w luteinę i składniki wspomagające jej przyswajanie.
Delikatna opalenizna jest bardzo pożądana, gdyż dodaje nam energii, blasku i uroku. Zbyt intensywne opalanie może natomiast zaszkodzić naszemu zdrowiu, a przede wszystkim negatywnie wpłynąć na kondycję naszej skóry. Ta zaś poddawana długotrwałemu promieniowaniu UV starzeje się szybciej, a zmarszczki stają się bardziej widoczne. Jak uniknąć tego zagrożenia i cieszyć się promiennym wyglądem przez cały rok?
Opalenizna może być niczym narkotyk. Częsta ekspozycja na słońce prowadzi do uwalniania endorfin, hormonów przyjemności, które wywołują uzależnienie od promieni ultrafioletowych.
Kiedy słońce zaczyna mocniej świecić, zaczynamy myśleć o preparatach, które pozwolą ochronić ciało oraz włosy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Na rynku znajdziemy wiele kosmetyków drogeryjnych i aptecznych, ale warto też rozważyć nieco inny wariant – naturalne oleje. Mogą one zapewnić skórze pełną ochronę, a przy tym są bogate w przeciwutleniacze.
Kobiety, które regularnie robią manicure z użyciem lamp UV, mogą odznaczać się wyższym ryzykiem zachorowania na raka skóry.
Drobne zmiany mogą mieć ważne znaczenie. Przejrzyj poniższe wskazówki - warto się do nich zastosować, by mieć lepsze samopoczucie.
Od niedawna wiadomo było, że światło słoneczne obniża poziom ciśnienia. Teraz brytyjscy uczeni ustalili, dlaczego daje taki efekt.
Uczeni z Newcastle University odkryli przeciwutleniacz, który chroni przed szkodami wywoływanym przez światło słoneczne i może istotnie przyczynić się do zachowania młodego wyglądu skóry.
Kluczową kwestią jest nie lekceważenie kłopotów z oczami i unikanie czynników, które mogą osłabiać wzrok i powodować dolegliwości oczu. Oto kilka z nich.
Strategie przeciw fotostarzeniu, podobnie jak taktyki odmładzania za pomocą kremów i innych metod poprawy skóry, mogą poprawić wygląd i zwiększyć poczucie własnej wartości, twierdzą eksperci.
Agnieszka Osiecka w Warszawie, Stary Marych w Poznaniu, czy krasnale we Wrocławiu – 24 września na jeden dzień wybranym pomnikom założono żółte okulary. To nie żart, a początek kampanii edukacyjnej „Chroń swój wzrok cały rok!”. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność ochrony oczu przed promieniami UV przez 365 dni w roku, niezależnie od pogody.